Do finále v Tullne iba Kovalík

Jozef Kovalík (na snímke) zabojuje o titul vo dvojhre na challengeri 100 v rakúskom Tullne (90 280 EUR, antuka vonku). Vo vyrovnanom prvom semifinále si poradil so štvrtým nasadeným Eliasom Ymerom zo Švédska a zvíťazil 7:5, 3:6, 6:4 za 146 minút. Čoskoro tridsaťročný rodák z Bratislavy odplatil Ymerovi tohtoročnú prehru z kvalifikácie Australian Open a v sobotu sa pokúsi získať svoj prvý tohtoročný titul.

09. 09. 2022

US Open už bez Slovákov

Posledný grandslamový turnaj roka US Open je už bez slovenskej účasti. Renáta Jamrichová s Ninou Vargovou nestačili v osemfinále dievčenskej štvorhry na najvyššie nasadenú dvojicu Lucie Havlíčková, Diana Shnaiderová a podľahli jej 3:6, 5:7. V chlapčenskej štvorhre nenastúpili na duel druhého kola Peter Benjamín Privara s Petrom Naďom. Naď si v zápase tretieho kola dvojhry zranil členok a toto zranenie mu neumožnilo v turnaji pokračovať.

Chudá hráčkou roka medzi seniorkami 35+

Silvia Chudá si vo štvrtok prevzala ocenenie pre najlepšiu hráčku roka 2021 vo vekovej kategórii 35+. Túto cenu každoročne udeľuje Tennis Europe. V Národnom tenisovom centre jej ju odovzdal prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. Na odovzdávaní sa zúčastnila aj ďalšia úspešná slovenská reprezentantka v seniorskej kategórii Patrícia Rogulski.

08. 09. 2022

Gombos a Kovalík do semi

Norbert Gombos (na snímke) a Jozef Kovalík postúpili do semifinále dvojhry na challengeri 100 v rakúskom Tullne (90 280 EUR, antuka vonku). Nasadená trojka Gombos zvíťazil nad domácim Sebastianom Ofnerom 1:6, 6:3, 6:2. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza zabojuje o postup do finále proti kvalifikantovi Jellemu Selsovi z Holandska.

Schmiedlová končí v 2. kole

Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 125 v talianskom Bari (115 000 USD, antuka vonku). Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza podľahla v druhom kole najvyššie nasadenej Maďarke Panne Udvardyovej 6:7(1), 3:6 za 105 minút.

Klein so Zelenayom o finále

Lukáš Klein (na snímke) sa neprebojoval do semifinále dvojhry na challengeri 100 v rakúskom Tullne (90 280 EUR, antuka vonku). Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza nestačil vo štvrťfinále na štvrtého nasadeného Švéda Eliasa Ymera a podľahol mu 5:7, 3:6 za 90 minút. Dvadsaťštyriročný hráč Národného tenisového centra sa po boku Igora Zelenaya prebojoval do semifinále štvorhry, s nemecko-holandským párom Julian Lenz, Jelle Sels zvíťazili 7:6(1), 6:3 za 72 minút.