US Open: Mihalíková v debli ďalej

Tereza Mihalíková spolu s Bieloruskou Aliaksandrou Sasnovičovou postúpili do druhého kola štvorhry na grandslamovom turnaji US Open (60 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole zdolali rumunsko-gruzínsky pár Irina Barová, Jekaterina Gorgodzeová 6:4, 6:1 za 88 minút.

31. 08. 2022

US Open: Kužmová prehrala

Viktória Kužmová neuspela v druhom kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open (60 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii kvalifikantky prehrala s domácou Američankou Shelby Rogersovou 5:7, 1:6 za 77 minút. Nasadená tridsaťjednotka odplatila Slovenke prehru z vlaňajšieho finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe.

Výstavba NTC Košice ide podľa plánu

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška sa bol v stredu počas kontrolného dňa pozrieť, ako prebieha výstavba Národného tréningového centra Košice. "Som veľmi rád, že práce pokračujú podľa stanoveného harmonogramu a že stavba NTC Košice nám utešene rastie pod rukami," povedal po kontrole na východe republiky spokojný Moška.

Klein v Come zdolal dvojku

Lukáš Klein (na snímke) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v talianskom Come (45 730 EUR, antuka vonku). V druhom kole si poradil s domácou nasadenou dvojkou Giuliom Zeppierim, ktorého zdolal vo vyrovnanom zápase 7:6(5), 2:6, 7:6(8) za takmer tri hodiny. Ďalším súperom zverenca trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza bude šiesty nasadený Talian Riccardo Bonadio.

Šupová pri premiére na ITF finalistkou v Domžale

Kali Šupová sa prebojovala do finále dvojhry na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J4 v slovinskom meste Domžale. V súboji o titul nestačila na Nemku Amelie Justine Hejtmanekovú, ktorej podľahla 0:6, 3:6.  Pre talentovanú trinásťročnú hráčku to bol vôbec prvý štart na juniorskom okruhu ITF. Do hlavnej súťaže sa musela prebojovať z kvalifikácie, dovedna na turnaji vyhrala šesť zápasov.

US Open: Gombos vypadol

Norbert Gombos (na snímke) neuspel v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open (60 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii kvalifikanta prehral so Španielom Albertom Ramosom-Vinolasom 3:6. 4:6, 5:7 za 141 minút. Slovensko tak v mužskom singli už v New Yorku nemá zastúpenie, Alex Molčan stroskotal tiež na úvodnej prekážke, keď nestačil na Brazílčana Thiaga Monteira.