US Open: Aj Gombos postúpil

Norbert Gombos (na snímke) sa prebojoval do hlavnej súťaže dvojhry na poslednom grandslamovom turnaji roka US Open (60 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). Trinásty nasadený hráč si vo finále kvalifikácie poradil so sedemnástkou eleminačného pavúka Hugom Grenierom z Francúzka a zvíťazil 6:4, 3:6, 6:3 za 141 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza podával v treťom sete za stavu 5:3 na víťazstvo, no zápas bol pre dážď prerušený. Hráč NTC však žiadnu komplikáciu nepripustil a predstaví sa v hlavnej súťaži.

26. 08. 2022

US Open: Kužmová v hlavnej!

Viktória Kužmová sa prebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na grandslamovom turnaji US Open (60 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále kvalifikácie si poradila s ôsmou nasadenou Bulharkou Viktorijou Tomovovou a zvíťazila 6:4, 6:4 za 95 minút. V druhom sete otočila zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka nepriaznivý vývoj, keď prehrávala 1:4.

Áčko dorastencov na Slávii pre Tótha a Mravcovú

Bence Tóth (TKM Betliar) a Ema Mravcová (TK Slovan Bratislava) sa stali víťazmi áčkového turnaja dorastencov. Na dvorcoch TK Slávia STU Bratislava zdolal Tóth vo finále domáceho hráča Simona Norrmana 7:6(10), 6:2. Mravcová si poradila s Karolínou Krajmer (Stredoslovenský tenisový zväz) 2:6, 7:5, 6:3.

Mihalíková končí vo štvrťfinále

Tereza Mihalíková sa neprebojovala do semifinále štvorhry na turnaji WTA 250 v kanadskom Granby (251 730 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s Ukrajinkou Nadiou Kičenokovou nestačili vo štvrťfinále na britskú dvojicu Alicia Barnettová, Olivia Nichollsová a podľahli jej  6:7(5), 7:6(1), 8-10 za 140 minút. Štvrté nasadené hráčky vyhrávali v supertajbrejku 8-4, no napokon ťahali za kratší koniec a do semifinále sa pozrú ich súperky.

25. 08. 2022

US Open: Gombos pokračuje

Norbert Gombos sa prebojoval do finále kvalifikácie na grandslamovom turnaji US Open (60 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). V druhom kole ako nasadená trinástka zdolal Kazacha Dmitrija Popka 6:4, 4:6, 6:2 za 134 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nastúpi v dueli o postup do hlavnej súťaže proti sedemnástemu nasadenému Francúzovi Hugovi Grenierovi.