Molčan nestačil na Ruuda

Alex Molčan sa neprebojoval do osemfinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v kanadskom Montreale (6 573 785 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Dávida Olasza nestačil v stredajšom dueli druhého kola na štvrtého nasadeného Caspera Ruuda z Nórska a podľahol mu 6:7(3), 3:6 za takmer dve hodiny.

10. 08. 2022

Horváth: Obrovský úspech

Slovenské reprezentantky obsadili výborné štvrté miesto na majstrovstvách sveta tímov do 14 rokov. Mia Pohánková, Soňa Depešová a Kali Šupová sa v Prostějove predstavili pod kapitánskym vedením Rudolfa Horvátha, ktorý nám po návrate z úspešného šampionátu takto zhodnotil ich účinkovanie v nabitej svetovej konkurencii mladých dievčat.

Mihalíková v Toronte končí

Tereza Mihalíková spolu s Ukrajinkou Nadjou Kičenokovou nepostúpili do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v Toronte (2 697 250 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase nestačili na česko-nemecký pár Marie Bouzková, Laura Siegemundová a podľahli mu 3:6, 4:6 za 90 minút.

09. 08. 2022

Klein aj Horanský v Meerbuschi prehrali

Lukáš Klein (na snímke) ani Filip Horanský nepostúpili do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Meerbuschi (45 730 EUR, antuka vonku). Horanský nestačil v prvom zápase na lucky-losera Nikolu Milojeviča zo Srbska a podľahol mu hladko 2:6, 1:6 za necelú hodinu. Klein odohral vyrovnaný zápas s kvalifikantom Clementom Taburom, no v koncovke ťahal za kratší koniec. Za 163 minút Francúzovi podľahol 4:6, 6:2, 6:7(6).

Suspendácia Martina potvrdená

Jednotka pre tenisovú integritu (ITIA) potvrdila dočasnú suspendáciu Andreja Martina. Slovenský daviscupový reprezentant mal pozitívny dopingový nález na látku SARM 22. Martina dočasne suspendovali podľa článku 7.12.1 v rámci Tenisového antidopingového programu 2022 (TADP). Tridsaťdvaročný hráč podstúpil 7. júna na challengerovom turnaji Kooperativa Bratislava Open oficiálne vyšetrenie zamerané na prítomnosť nedovolených látok v tele športovca.

Fotoobjektívom na tlačovke...

V utorok sme na tlačovej konferencii Slovenského tenisového zväzu privítali zlaté dievčatá z ME tímov do 12 rokov a taktiež časť tímu dievčat, ktorý na MS do 14 rokov obsadil skvelé štvrté miesto. Za tím dievčat do 14 rokov bola v NTC Kali Šupová s kapitánom Rudolfom Horváthom, Mia Pohánková si užíva zaslúžený oddych a Soňa Depešová štartuje v týchto dňoch na turnaji v Slovenskej Ľupči.