Kužmová o titul nezabojuje

Viktória Kužmová (na snímke) sa neprebojovala do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W25 v britskom Roehamptone (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). Druhá nasadená hráčka nestačila na štvorku pavúka Američanku Danielle Laovú a podľahla jej 4:6, 4:6 za 88 minút. O titul vo štvorhre bojovala Katarína Strešnáková. Spolu s domácou Johnovou-Baptisteovou nestačili na britský pár Bainsová, Lumsdenová a vo finále prehrali 1:6, 6:7(4).

15. 07. 2022

Horanský aj Gombos skončili

Filip Horanský ani Norbert Gombos (na snímke) nepostúpili do semifinále dvojhry na challengeri 80 v talianskom meste Verona (45 730 EUR, antuka vonku). Horanský, zverenec trénera Miloslava Mečířa ml. a kondičného Dávida Olasza, nestačil na osmičku pavúka Marca Cecchinata z Talianska a podľahol mu 1:6, 2:6  za necelú hodinu.

Klein bez semifinále v Iasi

Lukáš Klein nepostúpil do semifinále dvojhry na challengeri 100 v rumunskom meste Iasi (90 280 EUR, antuka vonku). Vo štvrťfinále nestačil na druhého nasadeného Španiela Pabla Andujara a podľahol mu 3:6, 4:6 za 96 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si do rebríčka ATP pripíše 20 bodov a v jeho onlajn vydaní mu patrí 232. priečka.

Kužmová už do semifinále

Viktória Kužmová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W25 v britskom Roehamptone (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). Druhá nasadená hráčka si vo štvrťfinále poradila s Juhoameričankou Isabellou Krugerovou a zdolala ju vo vyrovnanom zápase 7:6(6), 4:6, 7:6(2)  za 167 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka sa v súboji o postup do finále stretne so štvorkou pavúka Danielle Laovou z USA.

14. 07. 2022

Šramková v Ríme vypadla

Rebecca Šramková sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Ríme (60 000 USD, antuka vonku). V úvodnom zápase nestačila na ruskú kvalifikantku Dianu Šnaiderovú a podľahla jej 7:5, 4:6, 4:6 za 135 minút. Zverenka trénera Jána Sabovčíka a kondičného Dávida Olasza bola dva gemy od víťazstva v zápase, no v druhom sete nevyužila vedenie 4:2 a napokon zápas prehrala.