Kovalík v Nemecku víťazne

Jozef Kovalík (na snímke) postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Lüdenscheide (45 730 EUR, antuka vonku). V druhom kole si poradil s Ukrajincom Oleksijom Krutychom a zvíťazil 4:6, 6:1, 7:5 za 137 minút. Ďalším súperom zverenca trénera Borisa Borgulu bude Holanďan Robin Haase.

29. 06. 2022

Dievčatá do 12 rokov na ME!

Slovenský tím dievčat do 12 rokov postúpil z kvalifikačnej skupiny ME do finálovej, ktorá sa odohrá od 4. - 7. augusta vo francúzskom meste Ajaccio. Tím v zložení Sofia Rachel Kočišová, Viktória Nováková a Nina Košická pod vedením kapitána Juraja Nemčeka zdolal v kvalifikačnej skupine A vo francúzskom Carbourgu postupne Maďarsko 3:0, Nemecko 2:1 a Fínsko 3:0.

Wimbledon: Obe Slovenky ďalej

Kristína Kučová (na snímke) aj Anna Karolína Schmiedlová postúpili do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Kučová si na úvod poradila s Brazílčankou Laurou Pigossiovou 7:5, 6:0 za 77 minút. Jej ďalšou súperkou bude Chorvátka Petra Martičová. Tridsaťdvaročnej  Bratislavčanke vyšiel úvod zápasu a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0. Náskok síce stratila, no v koncovke setu slávila úspech. Druhé dejstvo bolo už jasne v jej réžii, keď trikrát zobrala Brazílčanke podanie a uštedrila jej kanára. Vo Wimbledone tak vyrovnala svoje singlové maximum z rokov 2009 a 2017.

28. 06. 2022

Wimbledon: Klein tesne prehral

Lukášovi Kleinovi nevyšla podľa predstáv premiéra v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza prehral v prvom kole wimbledonskej dvojhry v pozícii kvalifikanta s domácim Britom Liamom Broadym po päťsetovom boji 6:4, 3:6, 5:7, 7:6(2), 3:6 za 211 minút.

Slovenky do 12 do baráže

Slovenské reprezentantky do 12 rokov zabojujú o postup na finálový turnaj majstrovstiev Európy. V kvalifikačnej skupine A obsadili prvé miesto a v baráži zabojojú proti Francúzsku, ktoré skončilo na druhej priečke v skupine B. Zverenky kapitána Juraja Nemčeka zdolali postupne Maďarsko 3:0, Nemecko 2:1 a v poslednom stretnutí skupiny si poradili s Fínskom 3:0. Vo dvojhrách bodovali Sofia Rachel Kočišová a Nina Košická, vo štvorhre sa pridali Košická s Viktóriou Novákovou. Vo všetkých troch zápasoch proti Fínsku stratili Slovenky dovedna iba deväť gemov.