Polášek s Peersom prehrali

Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom sa neprebojovali do semifinále štvorhry na turnaji ATP 500 v londýnskom Queen´s Clube (2 275 275 EUR, tráva vonku). Vo štvrťfinále prehrali s druhým nasadeným chorvátskym párom Mate Pavič, Nikola Mektič 6:4, 5:7, 9-11 za 96 minút. V druhom sete nevyužili náskok 5:2, v rozhodujúcom supertajbrejku nepremenili mečbal.

16. 06. 2022

Šramková v Českej Lípe ďalej

Rebecca Šramková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Českej Lípe (60 000 USD, antuka vonku). Ôsma nasadená hráčka si v osemfinále poradila s deviatkou pavúka Francescou Di Lorenzovou z USA a zvíťazila 6:3, 3:6, 6:2 za 136 minút. Zverenka trénera Jána Sabovčíka a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do semifinále zmeria sily s druhou nasadenou domácou hráčkou Lindou Noskovou. Dvadsaťpäťročná hráčka NTC jej má čo oplácať, vo vzájomnej bilancii s Noskovou prehráva 0:2 na zápasy.

Kovalík do štvrťfinále v Parme

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v talianskej Parme (134 920 EUR, antuka vonku). Úspešný kvalifikant zdolal v druhom kole hlavnej súťaže domáceho hráča Alessandra Giannessiho hladko 6:1, 6:3 za 70 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu nastúpi v súboji o semifinále proti druhému nasadenému Dušanovi Lajovičovi zo Srbska.

15. 06. 2022

Šramková ďalej, Daubnerová nie

Rebecca Šramková (na snímke) postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Českej Lípe (60 000 USD, antuka vonku). Ôsma nasadená hráčka zvíťazila v úvodnom zápase nad domácou držiteľkou voľnej karty Lindou Klimovičovou 6:1, 6:3 za 75 minút. Zverenka trénera Jána Sabovčíka a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s deviatou nasadenou Američankou Francescou Di Lorenzovou.

US Open aj s Rusmi a Bielorusmi

Tenisti z Ruska a Bieloruska budú môcť štartovať na záverečnom grandslamovom poduajtí sezóny US Open. Rovnako ako na všetkých turnajoch ATP i WTA sa však pri ich mene nebude uvádzať štátna príslušnosť.Organizátori turnaja vo Flushing Meadows nenapodobnili Wimbledon a nezakázali štart Rusom a Bielorusom pre inváziu na Ukrajinu.

O Privaru v NTC záujem je, v DC má všetko svoju postupnosť

V utorok vyšiel na webovej stránke denníka Nový Čas článok o Petrovi Benjamínovi Privarovi (na snímke). Autor v ňom mimo iné píše aj názor tenistovho otca, šéfa Slovenského cyklistického zväzu Petra Privaru, na fungovanie Národného tenisového centra a reprezentačných výberov Slovenska. Nepáči sa mu, že mladí juniori nedostávajú šancu byť súčasťou prípravy na daviscupové stretnutia. Keďže sa v článku vyskytlo niekoľko nepresností a chybných informácií, v stredu vydali upravený článok, ktorý bol rozšírený o hlasy generálneho sekretára STZ Igora Mošku a kapitána daviscupového tímu Slovenska Tibora Tótha.