Klein pokračuje víťazne

Lukáš Klein (na snímke) pokračuje na víťaznej vlne aj na ďalšom turnaji. Po zisku svojho prvého titulu v Troisdorfe vyhral v utorok v prvom kole dvojhry na challengeri 100 v Prostějove (90 280 EUR, antuka vonku). Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si na úvod poradil s rakúskym kvalifikantom Alexandrom Erlerom a zdolal ho hladko 6:4, 6:0 za 62 minút.

31. 05. 2022

Schmiedlová do osemfinále

Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 v Makarskej (115 000 USD, antuka vonku). Piata nasadená hráčka si v úvodnom kole poradila so Srbkou Alexandrou Kruničovou a zdolala ju 6:3, 7:6(5) za 115 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s víťazkou zápasu medzi domácou Chorvátkou Antoniou Ružičovou a Deou Herdzelasovou z Bosny a Hercegoviny.

Kužmová v Brašove končí v prvom kole

Viktória Kužmová nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v rumunskom Brašove (60 000 USD, antuka vonku). V pozícii nasadenej štvorky nestačila v úvodnom kole na Češku Jesiku Malečkovú a podľahla jej 7:5, 2:6, 1:6 za 143 minút.

RG: Daubnerová v 3. kole

Nikola Daubnerová (na snímke) postúpila do tretieho kola juniorky na grandslamovom turnaji Roland Garros. Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra nedala v druhom kole šancu Argentínčanke Luciane Moyanovej a zvíťazila 6:0, 6:1 za 69 minút. Dvanástka singlového pavúka zabojuje o postup do štvrťfinále proti Austrálčanke Taylah Prestonovej.

30. 05. 2022

Horanský ďalej, Martin nie

Filip Horanský (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 100 v Prostějove (90 280 EUR, antuka vonku). Zverenec trénera Miloslava Mečířa ml. a kondičného Dávida Olasza zvíťazil v úvodnom zápase nad Ukrajincom Vitalijom Sačkom 6:2, 7:6(7) za 86 minút. Jeho ďalším súperom bude víťaz zápasu medzi Chorvátom Duje Ajdukovičom a Maďarom Fabianom Marozsanom.