Klein zabojuje o prvý titul

Lukáš Klein zabojuje o svoj prvý titul vo dvojhre na challengerovom okruhu. Na podujatí kategórie 80 v nemeckom Troisdorfe (45 730 EUR, antuka vonku) si v semifinále poradil s domácim držiteľom voľnej karty Henrim Squireom a zdolal ho 6:4, 6:1 za 78 minút. Dvadsaťštyriročný hráč NTC si vo finále zmeria sily so Zizou Bergsom z Belgicka.

28. 05. 2022

RG: Kučová končí aj v debli

Kristína Kučová s Ruskou Anastasiou Potapovovou neuspeli v druhom kole štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (43 600 000 EUR, antuka vonku). V sobotu prehrali s deviatym nasadeným americko-japonským párom Asia Muhammadová, Ena Šibaharová 4:6, 3:6 za 79 minút.

Klein o finále v Nemecku

Lukáš Klein zabojuje o finále dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Troisdorfe (45 730 EUR, antuka vonku). Úspešný kvalifikant si vo štvrťfinále poradil so štvrtým nasadeným Francúzom Hugom Grenierom a zdolal ho 7:6(5), 6:4 za 129 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v semifinále zmeria sily s držiteľom voľnej karty Henrim Squireom z Nemecka.

27. 05. 2022

Alex Molčan: Bol to zážitok

Alex Molčan má za sebou hektický máj. Na jeho začiatku pribudol v jeho tíme ku Karolovi Beckovi a Dávidovi Olaszovi nový tréner Marián Vajda. Pod vedením tejto trojice sa potom na turnaji v Lyone prebojoval až do finále. Na nasledujúcom vrchole antukovej sezóny Roland Garros v Paríži narazil v druhom kole na svetovú i turnajovú jednotku Novaka Djokoviča. Veľkému favoritovi podľahol v troch setoch.

RG: Schmiedlová vypadla

Anna Karolína Schmiedlová neuspela v druhom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (43 600 000 EUR). Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza podľahla Danke Koviničovej z Čiernej Hory 3:6, 5:7 za 108 minút a Slovensko tak prišlo na parížskej antuke aj o posledné želiezko v singli.

26. 05. 2022

Klein postúpil do štvrťfinále

Lukáš Klein postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Troisdorfe (45 730 EUR, antuka vonku). Úspešný kvalifikant nastúpil v druhom kole hlavnej súťaže proti Nemcovi Nicolovi Kuhnovi. Za stavu 6:3, 4:1 z pohľadu hráča NTC mu súper zápas skrečoval. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do semifinále zmeria sily so štvrtým nasadeným Francúzom Hugom Grenierom.