Molčan v Madride končí

Alex Molčan si v nezahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 1000 v Madride (6 575 560 EUR, antuka vonku). V pozícii nasadenej dvojky nestačil v úvodnom kole kvalifikácie na domáceho Roberta Carballesa Beanu a podľahol mu 5:7, 4:6 za 115 minút.

30. 04. 2022

Polášek s Peersom prehrali

Filip Polášek (na snímke) sa po mesačnej pauze zavinenej doliečovaním zranenia vracia späť do súťažného diania. Spolu s Austrálčanom Johnom Peersom sa predstavili na turnaji ATP 250 v Mníchove (597 900 EUR, antuka vonku). V úvodnom zápase im Nemci Hanfmann s Masurom zápas vzdali a tak postúpili priamo do štvrťfinále. V tom v pozícii druhého nasadeného páru nestačili na britsko-fínsku dvojicu Lloyd Glasspool, Harri Heliovaara a podľahli mu 6:7(1), 6:7(6) za 95 minút.

28. 04. 2022

Horanský nedohral zápas

Filip Horanský (na snímke) nedohral zápas druhého kola dvojhry na challengeri 80 v Ostrave (45 730 EUR, antuka vonku). Zverenec trénera Miloslava Mečířa ml. a kondičného Dávida Olasza bol v súboji s piatym nasadeným domácim hráčom Zdeňkom Kolářom za stavu 0:5 nútený pre silnú nevoľnosť zápas vzdať.

Molčan dlho trápil Ruuda

Alex Molčan nestačil v druhom kole dvojhry na turnaji ATP 250 v Mníchove (597 900 EUR, antuka vonku) na siedmeho nasadeného Nóra Caspera Ruuda a vo vyrovnanom zápase mu podľahol 6:3, 4:6, 4:6 za 135 minút. Zverenec trénera Karola Becka a kondičného Dávida Olasza bol blízko k skalpu ďalšieho hráča z Top 10, no po tuhom boji napokon ťahal za kratší koniec. Zatiaľ jediným víťazstvom nad hráčom z elitnej desiatky tak zostáva výhra nad Kanaďanom Felixom Augerom Aliassimeom.

Schmiedlová v Madride končí

Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 1000 v Madride (6 575 560 USD, antuka vonku). Po postupe z kvalifikácie do hlavnej súťaže nestačila zverenka trénera Ladislava Simona na štrnástu nasadenú Američanku Cori Gauffovú a podľahla jej hladko 0:6, 2:6 za necelú hodinu.