Šramková po boji do štvrťfinále

Rebecca Šramková sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste La Bisbal D´Emporda (115 000 USD, antuka vonku). V druhom kole si poradila s francúzskou držiteľkou voľnej karty Kristinou Mladenovicovou a zdolala ju 7:5, 4:6, 6:4 za 154 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza prehrávala v rozhodujúcom sete 3:4 s brejkom dole, no ziskom troch gemov v rade napokon otočila vývoj vo svoj prospech a tešila sa z postupu.

Dvadsaťsedemročná hráčka NTC si v súboji o postup do semifinále zmeria sily s nasadenou päťkou Rebekou Masarovou zo Španielska.

03. 04. 2024

Šramková do 2. kola v Španielsku

Rebecca Šramková postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste La Bisbal D´Emporda (115 000 USD, antuka vonku). V úvodnom zápase si poradila s Francúzkou Leoliou Jeanjeanovou a zdolala ju 6:0, 7:5 za 82 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v ďalom kole zmeria sily s ďalšou Francúzkou, držiteľkou voľnej karty Kristinou Mladenovicovou.

01. 04. 2024

Križan víťazom medzinárodného turnaja TE U16 v Rijeke

Richard Križan získal titul v dvojhre na turnaji Tennis Europe kategórie 3 chlapcov do 16 rokov v Rijeke. Najvyššie nasadený hráč si v singlovom finále poradil s domácim Chorvátom Ivanom Dumbovičom a zdolal ho 7:5, 6:2. Vo štvorhre sa po boku Radovana Kriška prebojoval do finále, v ktorom nestačili na rumunský pár Badea, Sinescu a podľahli mu 2:6, 4:6. Pre stále trinásťročného Križana je to premiérový titul na okruhu TE v kategórii do 16 rokov.

31. 03. 2024

Klein v Estorile bez hlavnej

Lukáš Klein nepostúpil do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 v portugalskom Estorile (651 865 eur, antuka vonku). Tretí nasadený hráč nestačil vo finále kvalifikácie na domáceho Jaimeho Fariu a podľahol mu 4:6, 7:6(3), 1:6 za 128 minút. Duel bol za stavu 4:4 v druhom sete prerušený pre dážď. Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza koncovku druhého dejstva po návrate na kurt zvládol, no v treťom bol úspešnejší mladý Portugalčan.

Hrunčáková s ďalším titulom

Viktória Hrunčáková získala titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT W50 v slovinskej Murskej Sobote (40 000 USD, tvrdý povrch v hale). Druhá nasadená hráčka zvíťazila vo finále nad jednotkou pavúka Valeriou Savinychovou z Ruska a zdolala ju presvedčivo 6:0, 6:3 za necelú hodinu. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si vybojovala svoj šestnásty singlový titul na ženskom okruhu ITF, naposledy sa z turnajového víťazstva v dvojhre radovala pred dvoma týždňami v talianskom Solarine.