Schmiedlová ďalej v Mexiku

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji WTA 250 v mexickej Guadalajare (239 477 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase si hladko poradila s piatoou nasadenou Španielkou Nuriou Parrizasou-Diazovou (47. WTA) 6:1, 6:4 za 70 minút. V druhom sete prehrávala zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza 2:4, no dokázala uhrať štyri gemy v rade a postúpila do ďalšieho kola. V súboji o štvrťfinále bude jej súperkou Ruska Anastasija Potapovová.

21. 02. 2022

Gombos s tesnou prehrou

Norbert Gombos sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 100 vo francúzskom meste Pau (90 280 EUR, tvrdý povrch hala). Piaty nasadený hráč síce vyhral v súboji s domácim Lucasom Pouillom úvodný set, no v ďalších dvojch ťahal za kratší koniec v tajbrejkoch. Za 147 minút odchádzal z kurtu zdolaný po výsledku 6:2, 6:7(5), 6:7(2).  Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nevyužil v desiatej hre druhého setu mečbal.

Kučová v Dauhe dohrala

Kristína Kučová sa po boku Rumunky Iriny Marie Barovej neprebojovala do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v katarskej Dauhe (2 632 448 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole nenašli recept na ukrajinsko-bieloruskú dvojicu Marta Kostyukovú, Aliaksandra Sasnovičová a podľahli jej 6:7(3), 2:6 za 75 minút.

Horanský vo Forli víťazne

Filip Horanský (na snímke) postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v talianskom meste Forli (45 730 EUR, tvrdý povrch hala). V úvodnom kole otočil vývoj zápasu s domácim hráčom Lorenzom Giustinom a zdolal ho 6:7(7), 6:4, 6:3 za 127 minút. Zverenec trénera Miloslava Mečířa ml. a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s Kanaďanom Braydenom Schnurom.

Kužmová do hlavnej v Mexiku

Viktória Kužmová (na snímke) postúpila do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA 250 v mexickej Guadalajare (239 477 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále kvalifikácie si štvrtá nasadená hráčka poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Fernandou Contrerasovou Gomezovou a zvíťazila 7:6(2), 5:7, 6:3 za 158 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si v hlavnej časti pavúka zmeria sily s americkou kvalifikantkou Hailey Baptisteovou. V hlavnom pavúku sa predstaví aj Anna Karolína Schmiedlová, ktorá narazí na piatu nasadenú Španielku Nuriu Parrizasovú Diazovú.