Kučová v kvalifikácii ďalej

Kristína Kučová postúpila do finále kvalifikácie na turnaj WTA 1000 v katarskej Dauhe (2 331 698 USD, tvrdý povrch vonku). Deviata nasadená hráčka si v úvodnom zápase hladko poradila s Austrálčankou Maddison Inglisovou a zdolala ju 6:0, 6:2 za 71 minút. V súboji o postup do hlavnej súťaže si zmeria sily s Brazílčankou Beatriz Haddadovou Maiovou.

18. 02. 2022

Molčan v Dauhe vypadol

Alex Molčan sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP 250 v katarskej Dauhe (1 176 595 USD, tvrdý povrch vonku). V druhom kole nestačil na najvyššie nasadeného Kanaďana Denisa Šapovalova (12. ATP) a podľahol mu 4:6, 0:6 za necelú hodinu. Dvadsaťdvaročný Kanaďan tak bol Molčanovým katom v Dauhe nielen vo štvorhre, ale vyradil ho aj v dvojhre.

16. 02. 2022

Kovalík nestačil na Bublika

Jozef Kovalík nepostúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 250 v katarskej Dauhe (1 176 595 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešný kvalifikant nestačil v úvodnom zápase hlavnej časti na siedmeho nasadeného Kazacha Alexandra Bublika (31. ATP) a podľahol mu 2:6, 4:6 za 82 minút. Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan si do rebríčka ATP pripíše 12 bodov za úspešnú kvalifikáciu.

15. 02. 2022

Gombos v Marseille končí

Norbert Gombos nepostúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 250 vo francúzskom Marseille (622 610 EUR, tvrdý povrch hala). V úvodnom zápase nestačil na piateho nasadeného Bielorusa Iľju Ivašku (49. ATP) a podľahol mu 6:7(5), 3:6 za 102 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nevyužil v prvom sete náskok 3:1, v tajbrejku stratil vedenie 4:1.

14. 02. 2022

Molčan vyzve Šapovalova

Alex Molčan (na snímke) postúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 250 v katarskej Dauhe (1 176 595 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole si vo vyrovnanom zápase poradil s austrálskym kvalifikantom Christopherom O' Connellom a zvíťazil 6:7(4), 7:6(6), 6:4 za 155 minút. Zverenec trénera Karola Becka a kondičného Dávida Olasza sa v ďalšom kole stretne s najvyššie nasadeným Kanaďanom Denisom Šapovalovom (12. ATP). Pôjde o ich prvé vzájomné stretnutie na okruhu ATP.

13. 02. 2022

Kovalík v Dauhe do hlavnej

Jozef Kovalík (na snímke) postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 v katarskej Dauhe (1 176 595 USD, tvrdý povrch vonku). Šiesty nasadený hráč zvíťazil vo finále kvalifikácie nad štvorkou eliminačného pavúka Iľjom Marčenkom z Ukrajiny a zdolal ho 6:1, 7:6(8) za 109 minút. V úvodnom kole hlavnej časti si zmeria sily so siedmym nasadeným Kazachom Alexandrom Bublikom (31. ATP).