Lacko o titul v Ismaningu

Lukáš Lacko postúpil do finále dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Ismaningu (44 820 EUR, tvrdý povrch hala). V semifinále si poradil s ôsmym nasadeným Quentinom Halysom z Francúzska a zdolal ho 6:1, 7:6(5) za 67 minút. Vo finále si zmeria sily s domácou päťkou pavúka Oscarom Ottem.

Pre tridsaťtriročného piešťanského rodáka pôjde už o druhé finále v Ismaningu. V roku 2019 ho pretavil v zisk titulu. V tomto roku môže získať druhý singlový triumf, pred dvoma mesiacmi sa radoval na challengeri na Malorke. Celkovo ich má z tejto úrovne na konte už štrnásť.

30. 10. 2021

Gombos o hlavnú v Paríži

Norbert Gombos sa prebojoval do finále kvalifikácie na turnaji ATP Masters 1000 v Paríži (5 400 000 USD, tvrdý povrch hala). V úvodnom kole eliminácie otočil vývoj stretnutia proti dvanástemu nasadenému Federicovi Coriovi z Argentíny a zvíťazil 2:6, 7:5, 6:1 za 106 minút. V dvanástom geme druhého setu zobral zverenec trénera Tibora Tótha súperovi servis čistou hrou a v treťom dejstve už na kurte dominoval.

Tridsaťjedenročný hráč NTC zabojuje o postup do hlavnej súťaže proti štvrtému nasadenému Američanovi Marcosovi Gironovi, ktorého minulý týždeň zdolal v kvalifikácii viedenského turnaja.

Lacko o finále v Nemecku

Lukáš Lacko (na snímke) sa prebojoval do semifinále dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Ismaningu (44 820 EUR, tvrdý povrch hala). Vo štvrťfinále si poradil s domácim kvalifikantom Matthiasom Bachingerom a zdolal ho 7:5, 3:6, 6:4 za 130 minút. Ďalším súperom tridsaťtriročného rodáka z Piešťan bude ôsmy nasadený Francúz Quentin Halys.

29. 10. 2021

Polášek vo Viedni do semi

Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom postúpili už do semifinále štvorhry na turnaji ATP 500 vo Viedni (1 515 215 EUR, tvrdý povrch hala). Vo štvrťfinále zdolali ako nasadené trojky domáci rakúsky pár Oliver Marach, Philipp Oswald.6:7(4), 6:3, 10-4 za 102 minút. V súboji o postup do finále zabojujú proti druhému nasadenému americko-britskému páru Rajeev Ram, Joe Salisbury.

28. 10. 2021

Zelenay zabojuje o finále

Igor Zelenay postúpil do semifinále štvorhry na challengeri 80 v nemeckom Ismaningu (44 820 EUR, koberec hala). Po boku domáceho Andreho Begamanna si vo štvrťfinále poradili s ukrajinsko-nemeckým párom Vitalij Sačko, Maximilian Marterer a zvíťazili 6:4, 7:6(4) za 78 minút. Štvrtá nasadená dvojica si v súboji o finále zmeria sily s dvojkami pavúka Szymonom Walkowom, Janom Zielinskim z Poľska.