Zelenay v Orleans skončil

Igor Zelenay (na snímke) sa po boku Nemca Andreho Begemanna neprebojoval do semifinále štvorhry na challengeri 125 vo francúzskom meste Orleans (132 820 EUR, tvrdý povrch vonku). Vo štvrťfinále nestačili na najvyššie nasadený domáci pár Pierre-Hugues Herbert, Albano Olivetti a podľahli mu 3:6, 4:6 za 61 minút.

30. 09. 2021

Sýkora s dvomi titulmi z TE U12 v Humennom

Samuel Sýkora získal dva tituly na turnaji TE U12 v Humennom. Vo finále dvojhry si hladko poradil s Richardom Križanom 6:3, 6:1. Štvorhru ovládol  práve po boku Križana, keď v súboji o titul zdolali Markusa Kollára s Borisom Valuhom 6:1, 6:4.

Medzi dievčatami zvíťazila Nikola Farkašová, ktorá vo finále zdolala Dianu Petrášovú 4:6, 6:1, 10-3. Deblový titul získali Sofia Rachel Kočišová s Deanou Tatierskou, súperky Karolína Bodiová s Dianou Petrášovou na finálový zápas nenastúpili.

Molčan postúpil do štvrťfinále

Alex Molčan sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v rumunskom meste Sibiu (44 820 EUR, antuka vonku). Tretí nasadený hráč si v osemfinále poradil s Čechom Vítom Kopřivom a zdolal ho 1:6, 6:0, 6:4 za 103 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v ďašom kole zmeria sily s Austrálčanom Thanasim Kokkinakisom.

Polášek vybojoval postup

Filip Polášek (na snímke) s Austrálčanom Johnom Peersom postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP 250 v americkom San Diegu (661 800 USD, tvrdý povrch vonku). Tretí nasadený pár si v úvodnom zápase poradil s poľsko-brazílskou dvojicou Hubert Hurkacz, Marcelo Melo a vo vyrovnanom zápase ich zdolal 7:6(12), 4:6, 13-11 za 103 minút. V ďalšom zápase zabojujú proti americkému páru Taylor Fritz, Tommy Paul.

29. 09. 2021

Martin po otočke ďalej

Andrej Martin sa prebojoval do švrťfinále dvojhry na challengeri 80 v portugalskom Lisabone (44 820 EUR, antuka vonku). V pozícii nasadenej štvorky pavúka otočil zápas druhého kola proti domácemu držiteľovi voľnej karty Goncalovi Oliveirovi a zvíťazil 2:6, 6:4, 6:3 za 147 minút. V súboji o postup do semifinále si zmeria sily s piatym nasadeným Nikolom Milojevičom zo Srbska.