Horanský vo finále prehral

Filip Horanský neuspel vo finále dvojhry na challengerovom turnaji 80 v Bukurešti (44 820 EUR, antuka vonku). V nedeľu podľahol ôsmemu nasadenému Čechovi Jiřímu Lehečkovi 3:6, 2:6 za 75 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si do rebríčka ATP pripísal 48 bodov a v jeho novom vydaní figuruje na 189. priečke.

Dvadsaťosemročný rodák z Piešťan tak nepridal do svojej zbierky druhý titul z challengerovej úrovne, doposiaľ jediný získal v auguste 2018 v Meerbuschi. Hráč NTC sa tento týždeň predstaví na challengeri 80 v španielskej Murcii.

27. 09. 2021

MS seniorov: Zlatá Rogulski, šesť cenných kovov pre Slovensko

V Umagu sa od 19. - 25. septembra konali majstrovstvá sveta mladších seniorov. Slovenské reprezentantky získali dovedna šesť medailí, o ktoré sa zaslúžili Patrícia Rogulski, Silvia Chudá a Darina Bednárová.

Najúspešnejšia bola Patrícia Rogulski, ktorá sa po boku Čecha Patra Kovačku stala majsterkou sveta v miešanej štvorhre v kategórii 45+. Víťazi obhájili titul z majstrovstiev sveta v Miami 2019. Okrem zlata vybojovala Rogulski aj striebro spolu so Silviou Chudou (štvorhra 35+) a bronz v dvojhre (45+).

26. 09. 2021

Horanský o titul v Bukurešti

Filip Horanský zabojuje o titul vo dvojhre na challengeri 80 v rumunskej Bukurešti (44 820 EUR, antuka vonku). V semifinále si poradil s Lorenzom Giustinom z Talianska a zvíťazil 6:3, 4:6, 6:2 za 144 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza má doposiaľ na svojom konte jeden titul z challengerovej úrovne, získal ho v Meerbuschi v roku 2018. O ten druhý bude dvadsaťosemročný rodák z Piešťan vo finále bojovať proti Jiřímu Lehečkovi z Českej republiky.

25. 09. 2021

Horanský už v semifinále

Filip Horanský postúpil do semifinále dvojhry na challengeri 80 v Bukurešti (44 820 EUR, antuka vonku). Vo štvrťfinále si poradil s tretím nasadeným Austrálčanom Thanasi Kokkinakisom vo vyrovnanom zápase 7:6(5), 4:6, 6:2 za 165 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza sa s Kokkinakisom stretol v tomto roku už tretí raz. Úvodné dva zápasy odohrali na antuke v Splite a v oboch ťahal Sovák za kratší koniec.

V súboji o finále sa dvadsaťosemročný hráč NTC stretne s Talianom Lorenzom Giustinom.

24. 09. 2021

Martin skončil v osemfinále

Andrej Martin nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v ekvádorskom meste Ambato (52 080 USD, antuka vonku). Druhý nasadený hráč nestačil v druhom kole na lucky losera Alexisa Gautiera z Francúzska a podľahol mu 3:6, 6:7(1) za 105 minút. Tridsaťdvaročný Bratislavčan postúpil po boku Portugalčana Goncala Oliveiru do semifinále štvorhry, na ktoré však proti kolumbijsko-argentínskej dvojici Gomez, Tirante nenastúpili a zápas im vzdali.