Kužmová postúpila do hlavnej

Viktória Kužmová postúpila do hlavnej súťaže na turnaji WTA 250 v slovinskom meste Portorož (235 238 USD, tvrdý povrch vonku). Druhá nasadená hráčka zvíťazila vo finále kvalifikácie nad Taliankou Lucreziou Stefaniniovou 6:4, 4:6, 7:6(5) za 172 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka si v prvom kole hlavného pavúka zmeria sily s Chorvátkou Terezou Mrdezovou.

13. 09. 2021

Balaščák víťazom TEJT 3 U14 v Slovenskej Ľupči

Daniel Balaščák (na snímke) získal titul na turnaji TEJT 3 do 14 rokov v Slovenskej Ľupči. Najvyššie nasadený hráč si vo finále poradil s Ukrajincom Heorhiim Šylovom 6:4, 6:2. Vo štvorhre sa z víťazstva tešil slovensko-český pár Elias Kral, Denis Šnajdr, ktorý zdolal česko-slovenskú dvojicu Mathias Škrlík, Leon Sloboda 6:4, 6:4.

US Open: Medvedev vo finále zdolal Djokoviča

Ruský tenista Daniil Medvedev sa stal víťazom mužskej dvojhry na US Open a získal prvý grandslamový titul v kariére. Vo finále zvíťazil po životnom výkone ako nasadená dvojka nad turnajovou jednotkou Srbom Novakom Djokovičom 6:4, 6:4, 6:4 a prekazil mu kalendárny Grand Slam. Líder svetového rebríčka ATP nevyužil šancu na zisk 21. grandslamového titulu, ktorým by sa na čele historických tabuliek odpútal od Švajčiara Rogera Federera so Španielom Rafaelom Nadalom.

Balus zvíťazila v dvojhre i štvorhre na ITF J3 v Barcelone

Irina Balus získala titul na juniorskom turnaji ITF J3 v Barcelone. Päťka singlového pavúka zdolala vo finále druhú nasadenú Írku Celine Simunyuovú 7:5, 6:1. Šestnásťročná hráčka získala už tretí titul v dvojhre na okruhu ITF. Spolu so Salmou Drugdovou sa tešila aj z triumfu vo štvorhre. V pozícii tretieho nasadeného páru si vo finále poradili s guatemalsko-francúzskou dvojicou Dominguez Colladová, Leclercqová a vyhrali 6:2, 7:5.

12. 09. 2021

Naňo v Osle s titulom vo štvorhre a finalistom dvojhry

Marek Naňo získal deblový titul na turnaji TEJT U16 v nórskom Osle. Spolu s domácim Nicolaiom Budkovom Kjaerom v pozícii najvyššie nasadeného páru zvíťazili vo finále nad nórskymi dvojkami pavúka Asbjornrodom Valdiviesom, Nygaardom 6:4, 5:7, 10-6. Pre pätnásťročného Naňa je to tretí titul na okruhu TE v kategórii do 16 rokov. Darilo sa mu aj v dvojhre, kde premožiteľa našiel až vo finále. Bol ním jeho deblový partner Nicolai Budkov Kjaer, ktorému podľahol 6:2, 2:6, 4:6.