Schmiedlovej koniec v Budapešti

Anna Karolína Schmiedlová neuspela v druhom kole dvojhry na turnaji WTA 250 v Budapešti (235 238 USD, antuka vonku). Vo štvrtkovom zápase nestačila na domácu Maďarku Dalmu Galfiovú a podľahla jej 2:6, 5:7 za 97 minút. Zverenka trénera Petra Hubera a kondičného Ladislava Olasza sa na budúci týždeň predstaví na turnaji WTA 250 v poľskej Gdyni.

15. 07. 2021

Gombos hladko do štvrťfinále

Norbert Gombos sa skvelým výkonom prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP 250 vo švédskom Bastade (481 270 EUR, antuka vonku). Vo štvrtkovom stretnutí druhého kola zdolal ôsmeho nasadeného Emila Ruusuvuoriho z Fínska 6:2, 6:4 za 74 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do semifinále zmeria sily s nenasadeným Španielom Robertom Carballesom Baenom.

Olympionici u prezidentky

Športová gymnastka Barbora Mokošová a parastrelec Radoslav Malenovský v stredu na nádvorí Prezidentského paláca v Bratislave zložili v mene celej olympijskej a paralympijskej výpravy slávnostný sľub do rúk prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. V poradí XXXII. olympiáda sa uskutoční od 23. júla do 8. augusta v Tokiu a predstaví sa na nej dokopy 41 slovenských športovcov, XVI. paralympiáda je na programe 24. augusta až 5. septembra.

Kužmová vyradila Šramkovú

Viktória Kužmová (na snímke) postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 250 v Prahe (235 238 USD, tvrdý povrch vonku). V slovenskom derby zápase zdolala v druhom kole Rebeccu Šramkovú 6:4, 7:5 za 95 minút. Jej ďalšou súperkou na pražskej Sparte bude ôsma nasadená domáca hráčka Tereza Martincová. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka s ňou vo vzájomnej bilancii vyhráva 1:0, vlani ju zdolala na tvrdom povrchu vo francúzskom Lyone.

14. 07. 2021

Mihalíková v Budapešti vypadla

Tereza Mihalíková po boku Gruzínky Jekateriny Gorgodzeovej nepostúpila do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 125 v Budapešti (235 238 USD, antuka vonku). V osemfinále nestačili na rumunsko-taliansky pár Irina Marina Baraová, Sara Erraniová a vo vyrovnanom zápase prehrali 6:4, 1:6, 13-15 za 97 minút.

13. 07. 2021

Milatová víťazne aj v hlavnej súťaži

Sofia Milatová postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF W60 v španielskom meste Vitoria-Gasteiz (60 000 USD, tvrdý povrch vonku). V prvom kole si poradila s Japonkou Junri Namigatovou a zvíťazila 7:5, 0:6, 6:4 za 151 minút.