Schmiedlová v Bastade končí

Anna Karolína Schmiedlová nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 125 vo švédskom Bastade (115 000 USD, antuka vonku). Piata nasadená hráčka nestačila v druhom kole na Rumunku Mihaelu Buzarnescovú a podľahla jej 2:6, 2:6 za 74 minút. Zverenka trénera Petra Hubera a kondičného Ladislava Olasza sa v Bastade mala predstaviť ešte vo štvorhre. Po boku Rusky Anny Kalinskej  mali nastúpiť proti tretiemu nasadenému páru Tereza Mihalíková, Kamilla Rachimovová, no zápas im pre zranenie Kalinskej vzdali.

07. 07. 2021

Kučová do druhého kola

Kristína Kučová sa prebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 250 v nemeckom Hamburgu (189 708 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole zdolala domácu hráčku Monu Barthelovú 6:3, 7:6(4) za 107 minút. Jej ďalšou súperkou bude štvrtá nasadená Američanka Danielle Collinsová. Kučová tak naplno využila šancu, ktorá sa jej v Hamburgu naskytla. V hlavnej súťaži sa totiž predstavila v pozícii tzv. lucky-loserky, keďže vo finále kvalifikácie v utorok prehrala.

Wimbledon: Kužmová vypadla

Viktória Kužmová po boku Holanďanky Arantxy Rusovej nepostúpila do štvrťfinále štvorhry na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone (2 489 760 EUR, tráva vonku). Ako turnajové pätnástky podľahli v osemfinále najvyššie nasadenému českému páru Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková 6:7(3), 3:6. za 99 minút.

06. 07. 2021

Klein víťazne, Martin nie

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v talianskom meste Perugia (44 820 EUR, antuka vonku). V prvom zápase si poradil s domácim hráčom Riccardom Bonadiom a zdolal ho 6:1, 7:6(4) za 79 minút. Ďalším súperom zverenca Petra Vlka bude osemnásťročný dánsky talent Holger Vitus Nodskov Rune.

Schmiedlovej skvelý obrat

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 vo švédskom Bastade (115 000 USD, antuka vonku). V úvodnom zápase zdolala Francúzku Claru Burelovú 0:6, 7:5, 6:2 za 129 minút. Piata nasadená sa v druhom kole stretne s Rumunkou Mihaelou Buzarnescovou. Tá si v prvom kole hladko poradila s ďalšou Slovenkou Zuzanou Zlochovou 6:2, 6:1 za 54 minút.