Dievčatá do 14 na ME!

Slovenský tím dievčat do 14 rokov postúpil z kvalifikačnej skupiny ME do finálovej, ktorá sa odohrá od 2. - 4. júla v talianskom meste San Remo. Tím v zložení Renáta Jamrichová, Lucia Hradecká a Kiara Žabková pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha zdolal v kvalifikačnej skupine v Rakovníku postupne Maďarsko 3:0, Francúzsko 3:0 a vo finále si poradil s Českou republikou 2:0, takže v skupine obsadil prvé miesto. Znamená to, že v San Reme budú slovenské dievčatá figurovať medzi nasadenými tímami.

29. 06. 2021

Potičná s Beláňovou s titulom z TEJT U16 v Slovinsku

Vivienne Potičná s Elou Beláňovou získali titul vo štvorhre na turnaji TEJT U16 v slovinskom meste Ptuj. Vo finále si v pozícii nenasadeného páru poradili s jednotkami pavúka Domovová, Petelinseková 2:6, 7:5, 10-5. Zaujímavosťou je, že všetky štyri deblové zápasy na ceste za titulom vyhrali cez supertajbrejk. Okrem najvyššie nasadeného páru vo finále zdolali v prvom kole dvojky a v semifinále trojky pavúka.

Proti Čile v septembri v NTC

Slovenskí reprezentanti nastúpia na daviscupový súboj prvej svetovej skupiny proti Čile v Národnom tenisovom centre v Bratislave. Stretnutie sa odohrá 17. - 18. septembra 2021. Pôvodne sa malo hrať v marci tohto roka, no súboj proti juhoamerickému tímu Medzinárodná tenisová federácia (ITF) presunula kvôli pandémii koronavírusu. Pôjde o prvé stretnutie Slovenska pod vedením nového kapitána Tibora Tótha.

Krajčír na TE U12 v Budapešti s druhým miestom

Samuel Alexander Krajčír vybojoval druhé miesto vo dvojhre na turnaji TEJT U12 v Budapešti. Vo finále nestačil na Ukrajinca Revenka a podľahol mu 2:6, 1:6.

28. 06. 2021

Naňo s Norrmanom druhí vo štvorhre v Rumunsku

Marek Naňo so Simonom Norrmanom vybojovali druhé miesto vo štvorhre na turnaji TE U16 druhej kategórie v rumunskom letovisku Mamaia. Druhý nasadený pár nestratil na ceste do finále ani set, no na záverečný súboj o titul nemohol nastúpiť pre zranenie Simona  Norrmana. Obom sa darilo aj vo dvojhre, Norrman sa prebojoval do semifinále, v ktorom bol nútený vzdať zápas za vyrovnaného stavu 1:1 na sety domácemu Manovi. Naňo sa dostal do štvrťfinále. Medzi dievčatami sa medzi najlepších osem vo dvojhre prebojovala Karolína Krajmer.