Molčan: Najväčšie víťazstvo

Alex Molčan sa suverénnym spôsobom prebojoval už do semifinále dvojhry na turnaji ATP 250 v srbskom Belehrade (511 000 EUR, antuka vonku). Vo štvrtkovom štvrťfinále deklasoval Španiela Fernanda Verdasca 6:2, 6:0 za 62 minút a premiérovo v kariére sa na podujatí hlavného okruhu ATP dostal medzi elitné kvarteto. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza sa do hlavnej súťaže musel prebojovať z kvalifikácie. Dovedna vyhral v Belehrade už päť zápasov v rade za sebou, pričom ešte nestratil ani set!

27. 05. 2021

Martin: Nemôžem uveriť...

Andrej Martin postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP 250 v srbskom Belehrade (511 000 EUR, antuka vonku). Úspešný kvalifikant si v osemfinále poradil s tretím nasadeným Gruzíncom Nikolozom Basilašvilim (31. ATP) a zvíťazil 6:1, 4:6, 7:6(4) za 150 minút. V zápase, ktorý sa odohrával ako na hojdačke, zaznamenal tri esá a dve dvojchyby. Vypracoval si trinásť brejkbalov, z ktorých deväť dokázal premeniť.

26. 05. 2021

RG: Kužmová aj Kučová vypadli v druhom kole kvalifikácie

Viktória Kužmová (na snímke) nepostúpila do finále kvalifikácie na druhý grandslamový turnaj roka Roland Garros (14 440 500 EUR, antuka vonku). Nasadená dvadsaťtrojka nestačila v druhom kole eliminácie na držiteľku voľnej karty Carol Zhaovú z Kanady (324. WTA) a podľahla jej 5:7, 2:6 za 88 minút.

Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka si v zápase pripísala 27 víťazných úderov, spravila však aj 38 nevynútených chýb. Dvadsaťtriročná hráčka NTC sa na parížskej antuke predstaví v hlavnom pavúku štvorhry, v ktorej bude štartovať po boku Rusky Anny Kalinskej.

Gombos si vyrovnal maximum

Norbert Gombos sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP 250 v talianskej Parme (541 800 EUR, antuka vonku). V osemfinále si poradil s tretím nasadeným Španielom Albertom Ramosom-Viñolasom a zvíťazil 6:3, 6:7(4), 6:2 za 159 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza, ktorý v hlavnej časti turnaja štartuje ako lucky loser, si vyrovnal vďaka tomuto víťazstvu svoje kariérne maximum, ktorým je 80. priečka rebríčka ATP. Vo štvrťfinále sa stretne s Talianom Marcom Cecchinatom.

RG: Kovalík do finále kvalifikácie, Horanský vypadol

Jozef Kovalík (na snímke) si zahrá o hlavnú súťaž na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros (14 440 500 EUR, antuka vonku). Pätnásty nasadený hráč si v druhom kole kvalifikácie poradil s Američanom Ernestom Escobedom a zvíťazil 6:2, 4:6, 6:2 za 103 minút. V zápase si pripísal šesť es a zaznamenal 41 víťazných úderov. Bol efektívny pri premieňaní brejkbalov, využil päť zo šiestich ponúknutých možností. Zverenc trénera Mateja Liptáka si o postup do hlavného pavúka zmeria sily s Rusom Romanom Safiullinom.