RG: Kučová vyhrala, štyri Slovenky v druhom kole

Všetky štyri slovenské tenistky sa prebojovali do druhého kola kvalifikácie na grandslamovom turnaji Roland Garros (14 440 500 EUR, antuka vonku). Po pondelkovom víťazstve Anny Karolíny Schmiedlovej, Rebeccy Šramkovej a Viktórie Kužmovej sa k nim v utorok pridala aj Kristína Kučová (na snímke). V úvodom kole si hladko poradila so Srbkou Natalijou Kostičovou a zvíťazila 6:3, 6:2 za 69 minút. Na parížskej antuke si o postup do finále eliminácie zahrá proti 21. nasadenej Ukrajinke Katarine Zavackej.

25. 05. 2021

Farkašová víťazkou LMR mladších žiačok na strednom Slovensku

Nikola Farkašová (TA Edmund Pavlík Banská Bystrica) získala titul vo dvojhre na letných majstrovstvách regiónu v kategórii mladších žiačok na strednom Slovensku. Vo finále zdolala Deanu Tatiersku (TK Sparta Považská Bystrica) a zdolala ju 6:3, 2:6, 6:4. Tatierska získala titul vo štvorhre spolu s Lujzou Zimenovou (TK Žilina), keď si vo finále poradili s Farkašovou po boku Diany Petrášovej (TA M. Ryšavého Bojnice) 6:4, 7:5.

LMR dorasteniek na strednom Slovensku vyhrala Perháčová

Terézia Perháčová (TK MŠK Žiar nad Hronom) sa stala víťazkou letných regionálnych majstrovstiev v kategórii dorasteniek na strednom Slovensku. Vo vyrovnanom finále zdolala na dvorcoch TK Žilina Natáliu Koppovú (TK TENNis FUN B. Bystrica) 3:6, 6:3, 7:5. Koppová si chuť napravila vo štvorhre, spolu s klubovou spoluhráčkou Larou Margočovou zdolali Perháčovú s Barborou Gargulákovou (TK Žilina) hladko 6:2, 6:1.

Medzi dorastencami na východe Kirkov a Gondorová

Mário Kirkov (TK Profitennis Academy Prešov) a Miriam Gondorová (MŠK Poprad-Tatry) sa stali víťazmi dvojhry na letných regionálnych majstrovstvách dorastencov na východe. Kirkov vo finále zdolal Daniela Balaščáka (Tenisová akadémia Prešov) 6:4, 6:3, Gondorová si poradila s Ester Gonosovou (Tenisová akadémia Prešov) 6:1, 6:2.

RG: Viki dohrala po polnoci

Viktória Kužmová (na snímke) postúpila do druhého kola kvalifikácie na grandslamovom turnaji Roland Garros (14 400 500 EUR, antuka vonku). Dvadsiatatretia nasadená hráčka si v prvom kole eliminácie poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Selenou Janicijevicovou a zvíťazila 6:4, 7:6(3) za 104 minút.

RG: Kovalík s výhrou ďalej

Jozef Kovalík (na snímke) postúpil do druhého kola kvalifikácie na grandslamovom turnaji Roland Garros (14 440 500 EUR, antuka vonku). Pätnásty nasadený hráč si v neskorom pondelkovom prvom kole eliminácie poradil s domácim držiteľom voľnej karty Tristanom Lamasinom a zvíťazil 7:5, 7:6(5) za 112 minút. Zverenec trénera Mateja Liptáka si v zápase o postup do finále kvalifikácie zmeria sily s Američanom Ernestom Escobedom.