Klein a Molčan víťazne

Lukáš Klein (na snímke) a Alex Molčan postúpili do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v Ostrave (44 820 EUR, antuka vonku). Úspešní kvalifikanti nestratili v úvodnom kole ani set. Klein si poradil s Kanaďanom Petrom Polanskym 6:3, 7:5 za 74 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s domácim hráčom Lukášom Rosolom.

27. 04. 2021

Schmiedlovej skvelý obrat

Anna Karolína Schmiedlová zabojuje o hlavnú súťaž na turnaji WTA 1000 v španielskom Madride (2 549 105 €, antuka vonku). V prvom kole kvalifikácie si po skvelom obrate poradila s deviatou nasadenou Belgičankou Alison Van Uytvanckovou 0:6, 6:2, 6:0 za 91 minút. Zverenka trénera Petra Hubera a kondičného Ladislava Olasza sa vo finále eliminácie stretne s ruskou veteránkou Verou Zvonariovovou. Na okruhu WTA sa s moskovskou rodáčkou a bývalou druhou hráčkou svetového rebríčka (rok 2010) zatiaľ nestretla.

Lacko prehral v prvom kole

Lukáš Lacko neuspel v úvodnom kole dvojhry na challengeri 80 v Ostrave (44 820 EUR, antuka vonku). Nad jeho sily bol uzbecký tenista Denis Istomin, ktorému podľahol 6:0, 1:6, 4:6 za 105 minút. Do zápasu vstúpil tridsaťtriročný rodák z Piešťan výborne, svojho súpera v úvode k ničomu nepustil a uštedril mu kanára. Potom však Istomin zlepšil hru a druhý set bol jasne v jeho réžii. V rozhodujúcom dejstve si Lacko stratil až tri razy podanie a s turnajom sa rozlúčil.

Klein aj Molčan do hlavnej

Lukáš Klein aj Alex Molčan (na snímke) postúpili do hlavnej súťaže na challengeri 80 v Ostrave (44 820 EUR, antuka vonku). Siedmy nasadený Klein si vo finále kvalifikácie hladko poradil s dvojkou eliminačného pavúka Rudolfom Mollekerom z Nemecka 6:3, 6:1 za 54 minút. Jednoznačný priebeh mal aj zápas ôsmeho nasadeného Molčana s ukrajinským náhradníkom Vitalijom Sačkom, ktorého zdolal 6:1, 6:2 za rovnú hodinu.

26. 04. 2021

Slováci v rebríčkoch ATP, WTA

Jediným slovenským tenistom v prvej svetovej stovke rebríčka ATP vo dvojhre je Norbert Gombos. V druhej stovke potom nasleduje štvorica hráčov - Andrej Martin, Jozef Kovalík, Martin Kližan a Filip Horanský. Na čele rebríčka je Srb Novak Djokovič pred Španielom Rafaelom Nadalom a Rusom Daniilom Medvedevom. Vo štvorhre figuruje Filip Polášek v Top 10.

Medzi ženami je najlepšou Slovenkou vo dvojhre i štvorhre Viktória Kužmová. Líderkou singlového rebríčka WTA je aj naďalej Austrálčanka Ashleigh Bartyová pred druhou Naomi Osakovou z Japonska a treťou Simonou Halepovou z Rumunska.

Klein a Molčan o hlavnú

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do finále kvalifikácie na challengeri 80 v Ostrave (44 820 EUR, antuka vonku). Nasadená sedmička si v prvom kole eliminácie poradila s domácim držiteľom voľnej karty Andrewom Paulsonom 2:6, 6:3, 6:2 za 97 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v súboji o hlavnú súťaž zmeria sily s nasadenou dvojkou Rudolfom Mollekerom z Nemecka.