Polášek s Dodigom vypadli

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom nepostúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP Masters 1000 v Monte Carle (2 460 585 EUR, antuka vonku). Tretí nasadený pár nestačil v osemfinále na britskú dvojicu Daniel Evans, Neal Skupski a podľahol jej 6:3, 6:7(5), 11-13 za 112 minút. V priebehu dvoch týždňov je to ich druhá prehra s britskou dvojicou. Na Evansa so Skupskim nestačili ani v semifinále tisícky na podujatí v Miami.

15. 04. 2021

Šramková do osemfinále

Rebecca Šramková postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji ITF W60 v portugalskom meste Oeiras (60 000 USD, antuka vonku). V úvodnom zápase si desiata nasadená hráčka poradila s držiteľkou voľnej karty Elizabet Hamalijovou z Ukrajiny hladko 6:1, 6:0 za 62 minút. Zverenka trénera Michala Mertiňáka si v súboji o štvrťfinále zmeria sily so Španielkou Georginou Garciovou-Perezovou.

Kovalík už do štvrťfinále

Jozef Kovalík postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v srbskom Belehrade (132 280 EUR, antuka vonku). V druhom kole si poradil s Talianom Federicom Gaiom 6:0, 7:6(4) za 89 minút. V súboji o semifinále si zverenec trénera Mateja Liptáka zmeria sily s druhým nasadeným Facundom Bagnisom z Argentíny. Vo vzáojmnej bilancii prehráva Kovalík 0:3. Tento rok už proti sebe hrali v Corbode, Kovalík uhral iba tri gemy. Doposiaľ s Bagnisom nezískal ani set.

14. 04. 2021

Horanskému sa nedarilo

Filip Horanský sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v chorvátskom Splite. Siedmy nasadený hráč nestačil v druhom kole na Austrálčana Thanasiho Kokkinakisa a podľahol mu hladko 1:6, 2:6 za 64 minút. Zverencovi trénera Ladislava Simona sa tak nepodarilo odplatiť Kokkinakisovi minulotýždňovú prehru z prvého kola na splitskom turnaji rovnakej kategórie.

Klein v Splite skončil

Lukáš Klein sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v chorvátskom Splite (44 820 EUR, antuka vonku). Úspešný kvalifikant podľahol v úvodnom kole hlavnej súťaže nasadenej trojke Hugovi Gastonovi z Francúzska a vo vyrovnanom zápase mu podľahol 3:6, 6:3, 3:6 za 111 minút. Dvadsaťtriročný rodák zo Spišskej Novej Vsi nastúpil proti Gastonovi už druhý raz tento rok, v oboch zápasoch ťahal za kratší koniec.