Horanský v Splite vypadol

Filip Horanský neuspel v úvodnom kole dvojhry na challengeri 80 v chorvátskom Splite (44 820 EUR, antuka vonku). Ôsmy nasadený hráč nestačil na Austrálčana Thanasiho Kokkinakisa a podľahol mu 6:3, 4:6, 4:6 za 146 minút. Pre dvadsaťosemročného zverenca Ladislava Simona to bola štvrtá prehra v rade za sebou, tretia hneď v úvodnom zápase.

06. 04. 2021

Schmiedlová na úvod prehrala

Anna Karolína Schmiedlová skončila na turnaji WTA 250 v kolumbijskej Bogote (235 238 USD, antuka vonku) hneď v úvodnom kole dvojhry. So Španielkou Alionou Bolsovovou-Zadoinovovou prehrala 4:6, 6:3, 1:6 za 126 minút. Zverenka trénera Petra Hubera a kondičného Ladislava Olasza, ktorá v Bogote získala v roku 2018 titul, využila päť z deviatich brejkbalov, nepripísala si ani jedno eso a  zaznamenala päť dvojchýb.

Gombos v Marbelle ďalej

Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 250 v španielskej Marbelle (255 500 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole zvíťazil nad Argentínčanom Juanom Ignaciom Londerom 6:7(3), 6:1, 6:3 za 131 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si týmto víťazstvom pripísal prvú výhru v hlavnej súťaži turnaja v tomto roku. Jeho ďalším súperom bude ôsmy nasadený Argentínčan Federico Delbonis.

05. 04. 2021

Molčan skončil v 1. kole

Alex Molčan neuspel v prvom kole dvojhry na challengeri 50 v portugalskom meste Oeiras (31 440 EUR, antuka vonku). Nad jeho sily bol piaty nasadený Talian Gian Marco Moroni, ktorému podľahol hladko 2:6, 4:6 za 97 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona ponúkol súperovi až dvanásť brejkbalov, z čoho Moroni využil päť. Molčan prelomil servis Taliana dva razy.

Kovalík v Cagliari v hlavnej

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 v talianskom Cagliari (408 800 EUR, antuka vonku). Najvyššie nasadený hráč si vo finále kvalifikácie poradil s Talianom Matteom Violom a vo vyrovnanom zápase ho zdolal 7:6(3), 4:6, 7:6(4) za 183 minút. Za postup do hlavnej súťaže si zverenec Mateja Liptáka pripíše do rebríčka ATP 12 bodov. Prvým súperom Kovalíka v hlavnom pavúku bude rovnako kvalifikant Sumit Nagal z Indie.