ITF WTT W15: Kužmová a Škamlová ďalej

Katarína Kužmová (na snímke) a Chantal Škamlová sa prebojovali do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W15 v Bratislave. Mladšia zo sestier Kužmových si vo vyrovnanom zápase poradila so sedemnásťročnou Ruskou Mariou Bondarenkovou 7:6(4), 2:6, 6:3 za 152 minút. Ďalšou súperkou hráčky NTC bude Češka Aneta Laboutková.

24. 03. 2021

Lacko vypadol v Lugane

Lukáš Lacko sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 80 vo švajčiarskom Lugane (44 820 EUR, tvrdý povrch hala). Nad jeho sily bol rakúsky náhradník Lucas Miedler, ktorému podľahol 6:7(0), 4:6 za 83 minút. V úvodnom sete si obaja hráči držali servis, o jeho víťazovi sa rozhodovalo v tajbrejku. V tom tridsaťtriročný rodák z Piešťan nezískal ani bod. O osude druhého setu rozhodol jediný brejk Miedlera v deviatej hre, ktorý následne zápas dopodával do víťazného konca.

Šramková v 2. kole proti Méri

Rebecca Šramková (na snímke) postúpila do druhého kola na druhom turnaji ITF WTT W15 v Bratislave. Najvyššie nasadená hráčka si na úvod poradila s kvalifikantkou Nicole Gadientovou zo Švajčiarska a zvíťazila hladko 6:2, 6:3 za 71 minút. Ďalšou súperkou dvadsaťštyriročnej Bratislavčanky bude Estzer Méri, ktorá si v zápase dvoch držiteliek voľnej karty poradila s Ninou Vargovou 6:3, 6:3 za 109 minút.

Klein víťazne, Molčan vypadol

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v chorvátskom Zadare (44 820 EUR, antuka vonku). V druhom kole si poradil s Čechom Michaelom Vrbenským, ktorého po obrate zdolal 5:7, 6:3, 6:1 za 128 minút. Ďalším súperom zverenca trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza bude lepší zo zápasu Mager - Sanchez Izquierdo. V osemfinále skončil Alex Molčan. Zverenec Ladislava Simona nestačil na Slovinca Blaža Kavčiča a podľahol mu 2:6, 1:6 za 69 minút.

Päť Sloveniek do hlavnej

Päť domácich hráčok sa v utorok prebojovalo z kvalifikácie do hlavnej súťaže turnaja ITF WTT W15 v Bratislave - Nikola Daubnerová, Anika Jašková (na snímke), Yvonna Žuffová, Timea Jarušková a Sofia Milatová. Slovensko tak bude mať dvanásťčlenné zastúpenie v hlavnom pavúku. Priamo v hlavnej súťaži štartujú Rebecca Šramková, Chantal Škamlová, Viktória Morvayová, Romana Čisovská, Katarína Kužmová, Eszter Méri a Nina Vargová.