Klein o finále v Zadare

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do semifinále dvojhry na challengeri 80 v chorvátskom Zadare (44 820 EUR, antuka vonku). Vo štvrťfinále vyradil nasadenú jednotku Gianlucu Magera z Talianska (102. ATP) a zvíťazil 6:4, 4:6, 6:4 za 134 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v súboji o finále zmeria sily s nasadenou trojkou Nikolom Milovejičom zo Srbska.

26. 03. 2021

Kučová bola blízko senzácie

Kristína Kučová nepostúpila do tretieho kola dvojhry na turnaji WTA 1000 na Miami (3 260 190 USD, tvrdý povrch vonku). Vo štvrtok bola blízko k vyradeniu svetovej jednotky Ashleigh Bartyovej, Austrálčanke však napokon podľahla po trojsetovom boji 3:6, 6:4, 5:7 za 148 minút. Za úspešnú kvalifikáciu a postup do druhého kola si do rebríčka WTA pripíše 65 bodov a v onlajn rebríčku jej po tomto turnaji patrí aktuálne 139. priečka.

25. 03. 2021

ITF WTT W15: Milatová ďalej, Morvayová a Kužmová vypadli

Sofia Milatová (na snímke) sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na druhom turnaji ITF WTT W15 v Bratislave. Úspešná kvalifikantka si v osemfinále poradila so siedmou nasadenou Viktóriou Morvayovou a zdolala ju 6:4, 6:4 za 105 minút. O postup do semifinále zabojuje Milatová s Češkou Terezou Smitkovou. Do štvrťfinále sa nepozrie Katarína Kužmová. Držiteľka voľnej karty nestačila na Češku Anetu Laboutkovú a podľahla jej 5:7, 2:6 za 77 minút.

Klein s Molčanom v semi

Lukáš Klein s Alexom Molčanom postúpili do semifinále štvorhry na challengeri 80 v chorvátskom Zadare (44 820 EUR, antuka vonku). Vo štvrťfinále si poradili s talianskou dvojicou Gian Marco Moroni, Andrea Pellegrino 6:3, 6:3 za 61 minút. Hráči NTC si ani raz v zápase nestratili servis, naopak, využili tri zo šiestich brejkbalových možností. V súboji o finále sa stretnú s najvyššie nasadenou kazašskou dvojicou Golubev, Nedovyesov.

Šramková ďalej, Škamlová nie

Rebecca Šramková (na snímke) postúpila do štvrťfinále dvojhry na druhom turnaji ITF WTT W15 v Bratislave. V osemfinále si poradila s držiteľkou voľnej karty Eszter Méri, ktorú zdolala 6:3, 6:3 za 91 minút. Nasadená jednotka si v ďalšom zápase zmeria sily s Češkou Lindou Noskovou, víťazkou prvého bratislavského turnaja.