Miloš s Matejom: Je to úspech

Miloš Karol s Matejom Gálikom zi zahrali svoje prvé deblové finále na turnaji kategórie ITF WTT M15. V domácom prostredí Národného tenisového centra sa spolu prebojovali do finále. V ňom síce nestačili na najvyššie nasadený rumunsko-francúzsky pár Victor Vlad Cornea, Jonathan Eysseric, no napriek tomu hodnotia zverenci Miloslava Mečířa ml. svoje účinkovanie na turnaji kladne.

13. 03. 2021

Matúšová prvý titul v Egypte nezískala

Barbora Matúšová po boku Rusky Anastastie Zolotarevovej nezískala titul na turnaji ITF WTT W15 v egyptskom Šarm El Šejku (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále nenašli recept na nasadené jednotky Momoko Koboriovú a Ajano Šimizuovú z Japonska a hladko prehrali 1:6, 2:6. Matúšová si tak na prvý titul na okruhu ITF musí ešte počkať.

Gálik s Karolom bez titulu

Matej Gálik s Milošom Karolom nezískali svoj prvý deblový titul na mužskom okruhu ITF. Vo finále druhého turnaja ITF WTT M15 v Bratislave boli nad ich sily nasadené jednotky Victor Vlad Cornea z Rumunska s Jonathanom Eyssericom z Francúzska, ktorým podľahli 6:7(3), 1:6 za 68 minút. Pre osemnásťročných zverencov Miloslava Mečířa ml. je to aj napriek prehre doposiaľ najväčší úspech medzi mužmi.

Hráči NTC dlho držali v prvom sete krok s vysokofavorizovanou rumunsko-francúzskou dvojicou. Napriek štyrom hrozbám straty servisu si ani raz podanie neprehrali a o víťazovi prvého dejstva sa rozhodovalo v tajbrejku. V ňom sa ukázala väčšia skúsenosť nasadených jednotiek. Po zisku prvého setu už potom na dvorci dominovali a získali bratislavský titul.

Všetky dôležité informácie, program, pavúky, výsledky, fotografie, livescore a livestream nájdete na oficiálnej stránke turnaja www.itfwttba.sk.

Lacko v Dubaji vypadol

Lukáš Lacko nepostúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP 500 v Dubaji (2 048 855 USD, tvrdý povrch vonku). V prvom kole eliminácie nestačil na najvyššie nasadeného Moldavca Radua Albota a podľahol mu 6:3, 4:6, 4:6 za 124 minút. V zápase si pripísal deväť es a zaznamenal iba jednu dvojchybu. Bol však neefektívny pri premieňaní brejkbalov, z deviatich možností využil iba dve. Aj napriek tomu, že v zápase vyhral o jednu výmenu viac ako súper, s turnajom sa rozlúčil.

Gálik s Karolom vo finále!

Matej Gálik s Milošom Karolom (na snímke) zabojujú v sobotu o titul vo štvorhre na druhom turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Držitelia voľnej karty zdolali v semifinále druhý nasadený poľsko-ukrajinský pár Michal Dembek, Vitalij Sačko v napínavom zápase 7:6(6), 2:6, 10-8 za 83 minút. V súboji o svoj prvý deblový titul medzi mužmi na okruhu ITF si zmerajú sily proti jednotkám pavúka Victorovi Vladovi Corneovi z Rumunska a Jonathanovi Eyssericovi z Francúzska.