ITF WTT M15: Palovič aj Karol skončili v prvom kole

Lukáš Palovič (na snímke) neuspel v prvom kole dvojhry na druhom turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Nad jeho sily bol piaty nasadený Francúz Kyrian Jacquet, ktorému podľahol 1:6, 3:6 za 85 minút. Zverenec trénera Milana Martinca sa po boku Lukáša Pokorného predstavil aj vo štvorhre. V úvodnom kole nestačili na maďarský pár Peter Fajta, Fabian Marozsan a podľahli mu 3:6, 6:7(5) za 89 minút.

10. 03. 2021

Molčan nestačil na Pouillea

Alex Molčan nepostúpil do druhého kola na turnaji ATP 250 vo francúzskom Marseille (409 765 EUR, tvrdý povrch hala). Úspešný kvalifikant nestačil na domáceho Lucasa Pouillea (81. ATP) a podľahol mu 5:7, 3:6 za 76 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si za postup do hlavnej súťaže pripíše do rebríčka ATP 12 bodov a vyrovná tak svoje doterajšie kariérne maximum, ktorým je 277. priečka.

09. 03. 2021

ITF WTT M15: Naď s Novanským v debli ďalej

Peter Naď s Michalom Novanským (na snímke) postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. V zápase dvoch slovenských párov si v úvodnom kole poradili s Andrejom Glváčom a Michalom Seleckým vo vyrovnanom zápase 6:3, 4:6, 10-6 za 69 minút. V súboji o semifinále zabojujú proti druhému nasadenému poľsko-ukrajinskému páru Michal Dembek, Vitalij Sačko.

Martin ďalej, Kovalík nie

Andrej Martin (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 250 čilskom Santiagu (674 000 USD, antuka vonku). V úvodnom zápase zdolal rovnako nenasadeného Argentínčana Francisca Cerundola za 54 minút hladko 6:1, 6:2. Martin odplatil Cerundolovi finálovú prehru z konca vlaňajšieho roka na challengeri 80 v ekvádorskom Guayaquile. Ďalším súperom tridsaťjedenročného Bratislavčana bude ďalší Argentínčan Federico Delbonis.

Gombos nevyužil druhú šancu

Norbert Gombos (na snímke) nevyužil ani druhú šancu na turnaji ATP 250 v katarskej Dauhe (890 920 EUR, tvrdý povrch vonku). Po prehre vo finále kvalifikácie sa ako lucky-loser predsa dostal do hlavného pavúka, no prehral hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol Tunisan Malek Jaziri (262. ATP), ktorému podľahol 2:6, 5:7 za 92 minút.

ITF WTT M15: Pokorný opäť neuspel v prvom kole

Lukáš Pokorný (na snímke) stále čaká na svoj prvý bodový zápis do singlového rebríčka ATP. V prvom kole druhého turnaja ITF WTT M15 v Bratislave nestačil na Francúza Jurgena Brianda a podľahol mu 5:7, 2:6 za 91 minút. Devätnásťročný hráč NTC vstúpil do zápasu výborne - s minulotýždňovým finalistom prvého bratislavského turnaja išiel rýchlo do vedenia 4:0. Súper sa však potom rozohral, Pokorný začal viac chybovať a napokon v zápase ťahal za kratší koniec.