AO: Polášek do osemfinále

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sa prebojovali do osemfinále štvorhry na grandslamovom turnaji Australian Open (80 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Vlaňajší semifinalisti zdolali v druhom kole ako nasadené deviatky britský pár Luke Bambridge, Dominic Inglot 6:4, 7:5 za 79 minút. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpia proti víťazom súboja medzi brazílsko-rumunským tandemom Marcelo Melo, Horia Tecau a moldavsko-britskou dvojicou Radu Albot, Daniel Evans.

13. 02. 2021

Klein skončil vo štvrťfinále

Lukáš Klein nepostúpil do semifinále challengeru 100 vo francúzskom Cherbourgu (88 520 EUR, tvrdý povrch hala). Vo štvrťfinále si neporadil s domácim Hugom Gastonom a podľahol mu hladko 0:6, 3:6 za 52 minút. Zverenec trénera Petra Vlka si do rebríčka ATP pripíše 18 bodov a v onlajn renkingu sa posunul na 286. miesto, čo je doteraz jeho kariérnym maximom.

12. 02. 2021

AO: Od soboty bez divákov

Grandslamový turnaj Australian Open bude pokračovať podľa plánu. Od soboty sa však v Melbourne bude hrať bez divákov na tribúnach. Premiér štátu Victoria Daniel Andrews totiž vyhlásil päťdňový lockdown, aby sa zabránilo šíreniu novej britskej mutácie koronavírusu. Doposiaľ boli tribúny na hlavných dvorcoch v Melbourne Parku zaplnené do jednej tretiny kapacity, denne mohlo navštíviť zápasy do 30.000 fanúšikov.

AO: Kužmová po obrate ďalej

Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou postúpili do osemfinále grandslamového turnaja Australian Open v Melbourne (80 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). V druhom kole vyradili jedenásty nasadený čínsky pár Čao-süan Jen, I-fan Sü 2:6, 7:6(1), 6:2 za 107 minút. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpia proti srbsko-talianskej dvojici Aleksandra Kruničová, Martina Trevisanová.

AO: Polášek v mixe víťazne

Filip Polášek s Češkou Luciou Hradeckou postúpili do druhého kola miešanej štvorhry na granslamovom turnaji Australian Open (80 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole vyradili siedmy nasadený chorvátsko-taiwanský pár Ivan Dodig, Latiša Čanová 6:4, 7:5 za 88 minút. V ďalšom kole si zmerajú sily s víťazom zápasu Woolcock, Peers - Klepac, Skupski.