Traja Slováci o hlavnú

Spomedzi pätnástich Slovákov štartujúcich v prvom kole kvalifikácie turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020 sa do súbojov o hlavnú súťaž prebojovali traja - Krištof Minárik, Miloš Karol (na snímke) a Martin Dobrý. Deviatka pavúka Minárik hladko zvíťazil nad Nórom Leytonom Riverom 6:0, 6:2 a o účasť v hlavnej súťaži zabojuje proti šiestemu nasadenému Nemcovi Kaiovi Lemstrovi.

23. 11. 2020

Martin v Ekvádore bez titulu

Andrej Martin nezískal titul na challengeri 80 v ekvádorskom Guayaquile (52 080 USD, antuka vonku). Tretí nasadený nestačil vo finále na Argentínčana Francisca Cerundola a podľahol mu 4:6, 6:3, 2:6 za 108 minút. Napriek finálovej prehre dosiahol na challengerových turnajoch najlepší výsledok v tomto roku, keď prvý raz postúpil do finále.

Medvedev ovládol Londýn

Ruský tenista Daniil Medvedev sa stal prvýkrát v kariére víťazom turnaja majstrov. Vo finále dvojhry zvíťazil v Londýne ako nasadená štvorka nad trojkou "pavúka" Rakúšanom Dominicom Thiemom 4:6, 7:6(2), 6:4 a dosiahol životný úspech. Medvedev je historicky druhý rusky singlový šampión na Masters po Nikolajovi Davydenkovi (2009). Celým turnajom v 02 aréne prešiel bez jediného zaváhania, keď vyhral všetkých päť zápasov.

22. 11. 2020

Žreb bratislavskej ITF-ky

V nedeľu podvečer vyžrebovali v AXA aréne NTC kvalifikáciu turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. Do eliminačných bojov zasiahne až 15 slovenských hráčov. Spomedzi nich sú nasadení dvaja - deviatka Krištof Minárik a pätnástka Nikolas Ľahký. Kvalifikačné zápasy sa odohrajú na troch kurtoch, začiatok pondelkového programu je o 10.00 h.

Martin zabojuje o titul!

Andrej Martin sa prebojoval do finále challengeru 80 v ekvádorskom Guayaquile (52 080 USD, antuka vonku).Tretí nasadený si v semifinále poradil s holandským kvalifikantom Jesperom De Jongom 6:3, 2:6, 6:3 za 137 minút. V zápase plnom brejkbalových možností si o jeden brejk viac pripísal Martin a postúpil do svojho prvého finále v tomto roku. O titul zabojuje s Argentínčanom Franciscom Cerundolom.

21. 11. 2020

Martin zabojuje o finále

Andrej Martin postúpil do semifinále challengeru 80 v ekvádorskom Guayaquile (52 080 USD, antuka vonku). Tretí nasadený hráč si poradil s Argentínčanom Sebastianom Baezom 6:4, 6:4 za 94 minút. Súperom tridsaťjedenročného Bratislavčana v súboji o postup do finále bude kvalifikant Jesper De Jong z Holandska. Ten je v rebríčku ATP o 244 priečok nižšie ako slovenský daviscupový reprezentant.