PSO: Aj Lacko na úvod von

Lukáš Lacko prehral na Peugeot Slovak Open 2020 hneď v úvodnom kole. Najúspešnejší hráč bratislavského challengerového turnaja nestačil na Ukrajinca Sergija Stachovského a podľahol mu 5:7, 6:7(6). Lacko sa do hlavnej súťaže tohtoročného turnaja dostal po odhlásení sa viacerých hráčov. Trojnásobný víťaz medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov (2011, 2013, 2017) nevyužil v tajbrejku druhého dejstva tri setbaly a s turnajom sa tak rozlúčil hneď v prvom zápase. To sa mu naposledy prihodilo v roku 2016.

10. 11. 2020

Kužmová v Linzi s prehrou

Viktória Kužmová nepostúpila do druhého kola na turnaji WTA International v rakúskom Linzi (225 500 EUR, tvrdý povrch v hale). V úvodnom zápase bola nad jej sily švajčiarska kvalifikantka Stefanie Vögeleová, ktorej podľahla 6:7(3), 3:6 za 91 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka vyhrávala v prvom sete 5:3, no túto výhodu nevyužila. Set dospel do tajbrejku, v ktorom ťahala za kratší koniec.

PSO: Klein zdolal Horanského

Zo súboja dvoch slovenských reprezentantov na Peugeot Slovak Open 2020 vyšiel úspešnejšie Lukáš Klein. Držiteľ voľnej karty si v úvodnom kole poradil s Filipom Horanským 6:4, 6:4 za 72 minút. V druhom kole narazí na ôsmeho nasadeného Taliana Lorenza Giustina. Zverenec trénera Tomáša Krupu štartuje v hlavnej súťaži na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov piaty raz, najlepší výsledok dosiahol vlani, kedy sa prebojoval do tretieho kola.

PSO: Palovič s Novanským tesne prehrali

Lukáš Palovič s Michalom Novanským si odkrútili aj deblovú premiéru na challengerovom turnaji. V domácom prostredí AXA arény NTC prehrali s francúzskym párom Manuel Guinard, Arthur Rinderknech vo vyrovnanom zápase 2:6, 5:7 za 65 minút. Na Peugeot Slovak Open 2020 štartovali vo štvorhre vďaka voľnej karte a na kurte si to spolu užívali. V druhom sete viedli zverenci Ľubomíra Kurhajca a Milana Martinca nad favorizovanou dvojicou 3:0, no túto výhodu nedokázali udržať a napokon prehrali, svojim výkonom však rozhodne nesklamali a nabrali mnoho cenných skúseností do ďalších zápasov.

Tóth o DC aj o Gombosovi

Nový slovenský daviscupový kapitán Tibor Tóth chce zostaviť najsilnejší možný tím. Osloví všetkých hráčov vrátane deblového špecialistu Filipa Poláška, ktorý po marcovej prehre s tenistami Česka oznámil ukončenie daviscupovej kariéry.  "Chcem sa porozprávať s každým jedným hráčom. Pre mňa je to veľká česť viesť daviscupový tím, zároveň je to veľmi zaväzujúce. Nie je to každodenná záležitosť. Daviscupové zápasy sú raz alebo dvakrát do roka a sú veľmi sledované. Je to výrazne iné ako individuálne trénovať nejakého hráča," uviedol Tóth, ktorý je osobný kouč slovenskej mužskej jednotky Norberta Gombosa.