Rybáriková ukončila kariéru

Magdaléna Rybáriková ukončila vo veku 32 rokov aktívnu kariéru. Wimbledonská semifinalistka z roku 2017 o tom informovala prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na Instagrame. "Ako niektorí z vás možno vedia, už viac ako rok som nehrala súťažný zápas. Dúfala som, že budem hrať finále Fed Cupu v Budapešti ako posledný turnaj mojej kariéry, bohužiaľ celá situácia okolo covid-19 tieto plány zmenila. Po dôkladnej analýze rôznych scenárov som sa rozhodla ukončiť svoju profesionálnu tenisovú kariéru," napísala Rybáriková.

29. 10. 2020

Martin v debli ďalej

Andrej Martin postúpil do štvrťfinále štvorhry na challengeri 80 v španielskej Marbelle (44 820 EUR, antuka vonku). Spolu s Portugalčanom Goncalom Oliveirom zvíťazili v prvom kole nad domácim párom Ínigo Cervantes, Oriol Roca Batalla 5:7, 6:4, 10-4 za 88 minút. V súboji o semifinále zabojujú proti tretiemu nasadenému venezuelsko-brazílskemu páru Martínez, Romboli.

27. 10. 2020

Horanský prehral v Hamburgu

Filipovi Horanskému nevyšiel prechod z antuky na tvrdý povrch. V prvom kole halového challengeru 80 v nemeckom Hamburgu (dotácia 44 820 EUR) prehral zverenec trénera Ladislava Simona s domácim hráčom Cedrikom-Marcelom Stebem 2:6, 4:6 za 75 minút. V pondelok na rovnakom turnaji skončil aj Lukáš Lacko.

Gombos nestačil na Rubľova

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na turnaji ATP 500 vo Viedni (1 550 950 EUR, tvrdý povrch v hale). V pozícii kvalifikanta prehral s piatym nasadeným Rusom Andrejom Rubľovom 3:6, 2:6 za rovnú hodinu. Počas celého zápasu nenašiel recept na favorizovaného súpera, ktorý hral extrémne rýchlo a výborne podával. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si do rebríčka ATP pripočíta 20 bodov za úspešnú kvalifikáciu.

26. 10. 2020

Lacko v Hamburgu skončil

Lukáš Lacko vypadol hneď v prvom kole na challengeri 80 v nemeckom Hamburgu (44 820 EUR, tvrdý povrch v hale). Nad jeho sily bol siedmy nasadený Srb Nikola Milojevič, ktorému podľahol 5:7, 4:6 za 105 minút. Od reštartu sezóny je to už piaty turnaj, na ktorom tridsaťdvaročný rodák z Piešťan neprešiel cez úvodnú prekážku.