Na kurte maximálne 6 osôb!

Od 15. októbra vstupujú do platnosti nové opatrenia súvisiace s vírusom COVID 19. Tréningy môžu prebiehať v maximálnom počte  6 osôb na jeden kurt. Úrad verejného zdravotníctva vydal nasledujúce opatrenie: „S účinnosťou od 15. októbra 2020 do odvolania sa podľa § 48 ods. 4 písm. d) zákona č. 355/2007 Z. z. všetkým fyzickým osobám, fyzickým osobám – podnikateľom a právnickým osobám zakazuje usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy v jednom okamihu v počte nad 6 osôb.“

15. 10. 2020

Zelenay bez semifinále

Igor Zelenay spolu s Novozélanďanom Arťomom Sitakom prehrali vo štvrťfinále turnaja ATP 250 na talianskom ostrove Sardínia (271 345 EUR, antuka vonku). Nad ich sily bola tretia nasadená novozélandsko-rakúska dvojica Marcus Daniell, Philipp Oswald, ktorej podľahli 3:6, 6:7(3) za 79 minút.

14. 10. 2020

Slováci v rebríčku TE

Peter Benjamín Privara je aj naďalej na čele rebríčka Tennis Europe hráčov do 16 rokov. Ďalším zo Slovákov je Peter Naď na štvrtej priečke, v prvej stovke figuruje okrem nich ešte David Schwarc na 72. pozícii. Medzi dievčatami má Slovensko v stovke trojnásobné zastúpenie. Najvyššie je Nikola Daubnerová na 54. mieste, nasleduje Salma Drugdová na 62. mieste a Nina Vargová o štyri priečky nižšie.

13. 10. 2020

STZ ruší októbrové turnaje ITF

Vzhľadom na pandemickú situáciu a prijaté opatrenia Slovenský tenisový zväz ruší dva turnaje pod hlavičkou ITF s dotáciou 15 000 USD. Ide o mužský turnaj, ktorý sa mal konať v Národnom tenisovom centre od 19. - 25. 10. 2020 a ženský turnaj v termíne od 26. 10. - 1. 11. 2020. O organizácii tradičného bratislavského challengeru Peugeot Slovak Open, ktorý sa má konať od 9. do 15. novembra bez prítomnosti divákov, sa zatiaľ nerozhodlo.

Kovalík na Sardínii skončil

Jozef Kovalík vypadol hneď v úvodnom kole turnaja ATP 250 na Sardínii (dotácia 271 345 EUR). Úspešný kvalifikant nestačil na talianskej antuke na šiesteho nasadeného Španiela Pabla Andujara a podľahol mu 5:7, 5:7 za 122 minút. Do zápasu nevstúpil zverenec Mateja Liptáka dobre, rýchlo nabral manko 1:4. Potom získal štyri gemy v rade a podával na víťazstvo v sete. Nevyužil však dva setbaly a set získal Andujar.

Martin nevyužil druhú šancu

Andrej Martin nepostúpil do druhého kola turnaja ATP 250 na talianskom ostrove Sardínia (271 345 EUR, antuka vonku). V úvodnom zápase hlavnej časti, do ktorej sa dostal ako lucky loser na poslednú chvíľu, podľahol siedmemu nasadenému Američanovi Tommymu Paulovi 7:5, 3:6, 5:7. V treťom sete nevyužil 30-ročný Bratislavčan náskok 5:0 a nepremenil dva mečbaly.