Horanský do štvrťfinále

Filip Horanský postúpil medzi osmičku najlepších na challengeri 80 v talianskej Bielle (44 820 EUR, antuka vonku). V druhom kole si hladko poradil so Španielom Carlosom Alcarazom 6:3, 6:4 za 75 minút. Jeho ďalším súperom bude štvrtý nasadený Argentínčan Facundo Bagnis.

01. 10. 2020

Slovenské štvrťfinále nebude

Jozef Kovalík (na snímke) postúpil do štvrťfinále na challengeri 80 v chorvátskom Splite (44 820 EUR, antuka vonku). Druhý nasadený hráč zvíťazil v druhom kole nad Portugalčanom Fredericom Ferreirom Silvom 2:6, 6:2, 7:5 za 152 minút. Vo štvrťfinále sa stretne s domácim hráčom Dujem Adjukovičom (462. ATP), ktorý v Splite štartuje v hlavnej súťaži vďaka voľnej karte. Ten si v druhom kole poradil so šestkou pavúka Martinom Kližanom 6:0, 6:4 za 70 minút.

Kajka: Opäť si plním sen

Anna Karolína Schmiedlová postúpila po prvý raz od roku 2015 do tretieho kola grandslamového turnaja. V úvodných dvoch kolách na Roland Garros zdolala dve niekdajšie svetové jednotky a zvučné mená ženského tenisu - Američanku Venus Williamsovú a Bielorusku Victoriu Azarenkovú. Zverenka trénera Petra Hubera a Ladislava Olasza štartuje na parížskej antuke vďaka chránenému renkingu a zatiaľ zažíva naozaj spanilú jazdu.

30. 09. 2020

Macko a Moška blahoželajú...

Anna Karolína Schmiedlová a Norbert Gombos postúpili do tretieho kola grandslamového turnaja Roland Garros. Schmiedlová zdolala bývalú svetovú jednotku, nasadenú desiatku Victoriu Azarenkovú z Bieloruska a vyrovnala svoje doterajšie grandslamové maximum. Gombos si poradil s Rakúšanom Jurijom Rodionovom a na turnajoch veľkej štvorky dosiahol postupom do tretieho kola zatiaľ najlepší grandslamový výsledok v kariére.

Gombos: Životný výsledok

Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do tretieho kola na grandslamovom podujatí. V stredajšom dueli druhého kola na Roland Garros v Paríži vyradil Rakúšana Jurija Rodionova po setoch 6:2, 2:6, 7:6(4), 6:4 za 170 minút. V súboji o osemfinále sa zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza stretne s dvanástym nasadeným Argentínčanom Diegom Schwartzmanom.