RG: Kužmovej koniec v singli

Viktória Kužmová neuspela v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (dotácia 38 000 000 EUR). Češke Kristýne Plíškovej podľahla hladko 1:6, 2:6. Na parížskej antuke tak nenadviaže na vystúpenie z vlaňajška, keď postúpila do tretieho kola a dosiahla svoje doterajšie maximum na podujatiach veľkej štvorky.

28. 09. 2020

Gombi: Na súpera som si veril

Norbert Gombos postúpil premiérovo do druhého kola na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodný hrací deň podal výborný výkon a na parížskej antuke vyradil 24. nasadeného Chorváta Bornu Čoriča po výsledku 6:4, 3:6, 6:3, 6:4. Ďalším súperom zverenca Tibora Tótha a Dávida Olasza bude Rakúšan Jurij Rodionov.

Tóth: Noro hral veľmi dobre

S výkonom Norberta Gombosa v prvom kole Roland Garros bol spokojný aj dlhoročný tréner Národného tenisového centra Tibor Tóth. S Gombosom spolupracuje od roku 2018. V tíme je spolu s nimi aj Dávid Olasz, ktorý tridsaťročného rodáka z Galanty pripravuje po kondičnej stránke.

27. 09. 2020

Kajka: K Venus cítim rešpekt

Anna Karolína Schmiedlová po tretí raz v kariére zdolala Američanku Venus Williamsovú. V zápase prvého kola na grandslamovom turnaji Roland Garros podala proti bývalej svetovej jednotke vynikajúci a koncentrovaný výkon od začiatku až do konca. Na turnaji štartovala v hlavnej súťaži vďaka chránenému renkingu a ušetriť si túto možnosť na parížsky turnaj sa oplatilo.

RG: Gombos do druhého kola!

Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (dotácia 38 000 000 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole vyradil nasadenú dvadsaťštvorku Chorváta Bornu Čoriča 6:4, 3:6, 6:3, 6:4. Vo francúzskej metropole tak vyrovnal svoje maximum na podujatiach veľkej štvorky z tohtoročného US Open. Jeho ďalším súperom bude Rakúšan Jurij Rodionov.