Slováci na TE v Maribore zbierali medaily

Na turnaji v rámci okruhu Tennis Europe kategórie 2 do 14 rokov sa v slovinskom Maribore darilo slovenským hráčom. V chlapčenskej štvorhre si prvenstvo vybojovali Filip Poklemba spolu s Patrikom Chrenom. V semifinále zdolali najvyššie nasadený slovinsko-rakúsky pár Angeli, König 6:2, 4:6, 10-4. Finále im súperi vzdali pre zranenie jedného z dvojice.

19. 09. 2020

Nina Vargová druhá na turnaji ITF5 v Poľsku

Nina Vargová (na snímke) skončila druhá na turnaji ITF5 v poľskom meste Szczawno. Šiesta nasadená nestačila vo finále na jednotku pavúka Ameliu Waligorovú z Belgicka a podľahla jej 2:6, 2:6. Pre čerstvo pätnásťročnú hráčku NTC, zverenku trénera Jána Matúša, je finálová účasť na turnaji do osemnásť rokov pekným výsledkom. Do semifinále sa na rovnakom podujatí prebojovala Sára Šarinová, ktorú na ceste do finále zastavila rovnako Belgičanka Waligorová.

V Paríži denne 5 000 divákov

V hľadisku zápasov grandslamového tenisového turnaja Roland Garros v Paríži bude môcť byť počas jedného dňa maximálne 5000 divákov. K redukcii počtu návštevníkov pristúpila Francúzska tenisová federácia (FFT) po konzultácii s miestnymi orgánmi. FFT pôvodne plánovala umožniť sledovať zápasy naživo až 11.500 divákom.

18. 09. 2020

Turnaje v Moskve zrušené

Tenisové turnaje ATP a WTA v Moskve sa v tomto roku neuskutočnia. Dôvodom je zvyšujúci sa počet nakazených novým koronavírusom v ruskej metropole. Informovala o tom agentúra AP. Muži mali byť v akcii od 19. októbra, ženský turnaj sa mal začať o týždeň neskôr. V Rusku evidovali v piatok ráno takmer 1,1 milióna prípadov ochorenia COVID-19 a vyše 19.000 mŕtvych. (tasr)

Polášek s Dodigom vypadli

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v prvom kole turnaja Masters 1000 v Ríme (3 854 000 EUR, antuka vonku). Piaty nasadený pár nestačil na chorvátsko-brazílsku dvojicu Mate Pavič, Bruno Soares a podľahol mu hladko 1:6, 3:6 za rovnú hodinu. Po prestávke zavinenej koronakrízou je to pre Poláška s Dodigom už tretia prehra v úvodnom kole. Ďalej sa prebojovali iba minlý týždeň na turnaji v rakúskom Kitzbüheli, kde vypadli v semifinále.