Čepelová v Prahe o titul

Jana Čepelová (167. WTA) postúpila do finále na turnaji ITF World Tennis Tour v Prahe (25 000 USD, antuka vonku). Tretia nasadená hráčka si v semifinále poradila s Rumunkou Oanou Georgetou Simionovou 6:1, 3:6, 6:2. Zverenka Michala Mertiňáka zabojuje o titul s Renatou Zarazuaovou z Mexika (191. WTA).

12. 09. 2020

Schmiedlová skončila v semi

Anna Karolína Schmiedlová prehrala v semifinále štvorhry na turnaji WTA International v tureckom Istanbule (225 000 USD, antuka vonku). Spolu s Ukrajinkou Katarinou Zavackou podľahli druhému nasadenému austrálskemu páru Ellen Perezová, Storm Sandersová 5:7, 3:6.

Martin a Kovalík ďalej

Trojica slovenských hráčov Andrej Martin (na snímke), Jozef Kovalík a Filip Horanský sa predstavila v kvalifikácii turnaja ATP Masters 1000 v Ríme (3 854 000 EUR, antuka vonku). Prví dvaja menovaní postúpili do druhého kola trojkolovej kvalifikácie, Horanský úvodným kolom neprešiel.

Polášek o titul nezabojuje

Filip Polášek nepostúpil do finále štvorhry na turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli (440 335 EUR, antuka vonku). V piatkovom zápase semifinále podľahli spoločne s Chorvátom Ivanom Dodigom americko-chorvátskemu páru Austin Krajicek, Franco Škugor 7:6(4), 6:7(1), 7:10. Polášek tak neobháji vlaňajší titul z tohoto podujatia, ktorý získal po boku domáceho Philippa Oswalda.

11. 09. 2020

Hradecká víťazkou v Oberpüllendorfe, Krajmer v Krakowe

Lucia Hradecká (na snímke) získala dva tituly na turnaji pod hlavičkou Tennis Europe kategórie 2 v rakúskom Oberpüllendorfe. Tretia nasadená hráčka si vo finále poradila s turnajovou jednotkou Karolínou Heiderovou z Česka 6:3, 6:3. Po boku svojej finálovej súperky nastupovala Hradecká na turnaji vo štvorhre. Najvyššie nasadené hráčky potvrdili svoju pozíciu a v súboji o titul nedali šancu slovenským dvojkám Vanesse Novákovej s Tamarou Šramkovou a zdolali ich 6:3, 6:1.

Majstrovstvá Slovenska v plážovom tenise spoznali svojich víťazov

Prvý septembrový víkend sa konali už tretie oficiálne majstrovstvá Slovenska v plážovom tenise pod hlavičkou STZ. Organizátorom bola Slovenská asociácia plážového tenisu (SAPT Bratislava) pod vedením reprezentantky v plážovom tenise Kataríny Páleníkovej, hráčky svetovej tridsiatky rebríčka ITF.