Horanský, Kovalík aj Kližan ďalej

Filip Horanský (na snímke), Jozef Kovalík i Martin Kližan postúpili do štvrťfinále antukového challengeru 125 v českom Prostějove (dotácia 132 280 EUR). Úspešný kvalifikant Horanský si v druhom kole poradil so siedmym nasadeným Japoncom Tarom Danielom 6:3, 6:4 za 84 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza zobral v prvom sete súperovi dvakrát servis, pričom sám o svoj neprišiel ani raz.

09. 09. 2020

Kužmová skončila v 1. kole

Viktória Kužmová vypadla na turnaji WTA International v tureckom Istanbule (225 000 USD, antuka vonku) hneď v úvodnom kole. Nad jej sily bola šiesta nasadená Belgičanka Alison van Uytvancková, ktorej podľahla 3:6, 4:6 za 72 minút. Zverenka Tomáša Hrunčáka si dovedna štyrikrát stratila servis, súperku dokázala brejknúť iba raz. Po reštarte sezóny má vo dvojhre na medzinárodných turnajoch zatiaľ negatívnu zápasovú bilanciu 1:3.

Aký je rozdiel medzi tenisovým tréningom dievčat a chlapcov? Čo všetko treba trénovať pri rozohrávke, aby bola hlavná časť tenisového tréningu čo najefektívnejšia? Pozrite si, čo považuje Matej Lipták na tréningu za kľúčové. Človek, ktorý priviedol Dominiku Cibulkovú na vrchol jej tenisovej kariéry, má možno dobré tipy aj pre vás.

Polášek v Kitzüheli víťazne

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom postúpili do štvrťfinále na turnaji ATP 250 v rakúskom Kitzbüheli (606 350 €, antuka, vonku). Druhý nasadený pár si v úvodnom kole poradil s domácou dvojicou Lucas Miedler, Dennis Novak 6:2, 6:1. Pre slovensko-chorvátsky pár je to prvé spoločné víťazstvo na turnaj ATP od reštartu sezóny po koronapauze. V New Yorku vypadli na oboch podujatiach hneď v úvodnom kole.

08. 09. 2020

Schmiedlová v Istanbule ďalej

Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA International v tureckom Istanbule (225 000 USD, antuka vonku). V úvodnom kole si v súboji dvoch nenasadených hráčok poradila so Slovinkou Kajou Juvanovou 7:5, 1:6, 6:4 za 138 minút. V druhom kole zabojuje proti víťazke zápasu Zarina Diyasová - Aleksandra Sasnovičová. Dvadsaťšesťročná zverenka Petra Hubera a Ladislava Olasza sa v utorok predstavila aj vo štvorhre. Po boku Ukrajinky Katariny Zavackej zdolala štvrtý nasadený ukrajinsko-kanadský pár Kateryna Bondarenková, Sharon Fichmanová 6:3, 7:6(4).

Na Roland Garros s fanúšikmi

Na blížiacom sa grandslamovom tenisovom turnaji Roland Garros v Paríži (27. septembra - 11. októbra) budú môcť byť v hľadisku aj diváci. Potvrdili to v pondelok organizátori podujatia, ktorí zverejnili zdravotné protokoly. "Od reštartu tenisového kolotoča bude Roland Garros prvým turnajom s privilégiom diváckej účasti," vyjadril sa prezident Francúzskej tenisovej federácie Bernard Giudicelli.