Schmiedlová vypadla v 2. kole

Anna Karolína Schmiedlová nenadviazala na víťazstvo nad Venus Williamsovou na turnaji WTA International v mexickom Monterrey (275 000 USD, tvrdý povrch vonku).  Úspešná kvalifikantka prehrala v druhom kole s deviatou nasadenou Mariou Bouzkovou z Česka 4:6, 1:6 za 83 minút. Zverenka Petra Hubera si do rebríčka WTA pripíše 48 bodov, vďaka ktorým sa posunie o 20 priečok nahor. V aktuálnom onlajn rebríčku jej patrí 179. miesto.

05. 03. 2020

Čisovská s trofejou z turnaja ITF J1 v Kazani

Romana Čisovská zvíťazila na veľkom juniorskom turnaji ITF1 v ruskej Kazani. Ako štrnásta nasadená mala v úvodnom kole voľný žreb. V ďalších dvoch stratila dovedna iba štyri hry a cestou do finále zdolala tri nasadené hráčky. V súboji o titul si poradila s trojkou žrebu Kristinou Dmitrukovou z Bieloruska 7:5, 6:2.

04. 03. 2020

Kužmová do druhého kola

Viktória Kužmová postúpila do osemfinále turnaja WTA International vo francúzskom Lyone (275 000 USD, tvrdý povrch v hale). Ôsma nasadená zdolala v úvodnom kole lucky loserku Lesley Pattinamovú Kerkhovovú z Holandska 6:2, 2:6, 6:2. V zápase dobre podávala, zaznamenala 11 es. Zverenka Michala Mertiňáka sa v osemfinále stretne s Češkou Terezou Martincovou.

Schmiedlová vyradila Venus

Anna Karolína Schmiedlová zvíťazila v prvom kole turnaja WTA International v mexickom Monterrey (275 000 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešná kvalifikantka si poradila s držiteľkou voľnej karty, Američankou Venus Williamsovou 4:6, 6:3, 6:2. "Je to jedno z mojich najväčších víťazstiev v kariére," povedala v pozápasovom rozhovore na kurte zverenka Petra Hubera.

03. 03. 2020

Jamrichová v Poľsku víťazkou dvojhry aj štvorhry

Renáta Jamrichová zvíťazila na turnaji TEJT3 do 14 rokov v poľskej Sobote. Druhá nasadená si vo finále poradila s Karolínou Krajmer 6:3, 4:6, 6:2. Dievčatá spolu tvorili druhý nasadený pár vo štvorhre, v ktorej sa radovali z titulu po finálovej výhre nad domácim párom Gniewkowská, Goldová 6:7(7), 6:4, 10-3.