Lacko prehral v kvalifikácii

Lukáš Lacko, šiesty nasadený, prehral v úvodnom kole kvalifikácie turnaja ATP 250 vo francúzskom Montpellieri (542 695 EUR, tvrdý povrch v hale) s domácim hráčom Elliotom Benchetritom 3:6, 3:6 za 66 minút. O osude prvého setu rozhodol jediný brejk v ôsmej hre, následne si piešťanský rodák prehral aj úvodný servis druhej sady. Sám si v zápase nevypracoval ani jedinú brejkbalovú príležitosť.

02. 02. 2020

Horanský bez hlavnej

Filip Horanský sa neprebojoval do hlavnej súťaže turnaja ATP 250 v argentínskej Cordobe (546 355 USD, antuka vonku). Siedmy nasadený nestačil vo finále kvalifikácie na domáceho hráča Juana Pabla Ficovicha a podľahol mu 2:6, 6:4, 4:6 za 144 minút.

Martin skončil v semifinále

Andrej Martin prehral v semifinále challengeru 80 v uruguajskom meste Punta del Este (54 160 USD +H, antuka vonku). Nad jeho sily bol najvyššie nasadený Talian Marco Cecchinato, ktorému podľahol 4:6, 6:4, 4:6 za 145 minút. Za semifinálovú účasť patrí Bratislavčanovi 29 bodov do rebríčka ATP, v ktorom by sa od pondelka mal posunúť do prvej svetovej stovky, po druhý raz v kariére. V júli 2016 mu týždeň patrila 98. priečka.

Lacko sa do finále nepozrie

Lukáš Lacko skončil na challengeri 80 vo francúzskom Quimperi (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale) v semifinále. Nad sily tretieho nasadeného bol Cem Ilkel z Turecka, ktorému tesne podľahol 3:6, 7:6(7), 6:7(5) za 145 minút. Za semifinálovú účasť si Lacko pripíše do rebríčka 29 bodov a v onlajn rebríčku sa posunul o 10 miest vyššie na 168. priečku.

01. 02. 2020

Horanský o hlavnú súťaž

Filip Horanský postúpil do finále kvalifikácie na antukovom turnaji ATP 250 v argentínskej Cordobe. Domáceho Andreu Collariniho zdolal hladko 6:3 6:4. V súboji o hlavnú súťaž zabojuje siedmy nasadený proti ďalšiemu Argentínčanovi Juanovi Pablovi Ficovichovi.