Molčan do druhého kola

Alex Molčan zvíťazil v prvom kole challengeru 80 v thajskom Bangkoku (54 160 USD +H, tvrdý povrch vonku). Zverenec trénera Ladislava Simona zdolal Ukrajinca Iľju Marčenka vo vyrovnanom a dlhom zápase 2:6, 7:5, 6:4 za 154 minút. Molčan prehrával v druhom sete 2:5, za stavu 4:5 odvrátil mečbal. Zápas napokon vyhral, súper mu po jeho skončení nepodal ruku. V druhom kole sa 22-ročný hráč NTC stretne s druhým nasadeným Japoncom Go Soedom.

20. 01. 2020

AO: Kužmová prehrala

Viktória Kužmová vypadla v prvom kole grandslamového turnaja Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch, vonku). Nad jej sily bola Nemka Julia Görgesová, ktorej podľahla 1:6, 2:6. S turnajom sa však ešte 21-ročná rodáčka z Košíc nelúči, po boku Bielorusky Aleksandry Sasnovičovej sa predstaví aj vo štvorhre. Semifinalistky lanského US Open sa v ňom predstavia proti domácemu páru štartujúcemu na voľnú kartu Bozovicová, Marshallová.

Palovič v Traralgone skončil v druhom kole

Lukáš Palovič vypadol v druhom kole juniorského turnaja ITF G1 v austrálskom Traralgone. Úspešný kvalifikant zdolal v prvom kole Američana Casha Hanzlika 6:7(3), 7:5, 6:1, no v druhom nestačil na tretieho nasadeného Švajčiara Jeffreyho Von der Schulenburga a podľahol mu 3:6, 3:6.

19. 01. 2020

Škamlová úspešná v Káhire

Chantal Škamlová po boku Belgičanky Helene Scholsenovej zvíťazili vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v egyptskej Káhire (15 000 USD, antuka vonku). Najvyššie nasadená dvojica zdolala ruský pár Sofia Dmitrievová a Viktoriia Kalinová 6:0, 6:4. Turnajom prešli bez straty jediného setu. V singli bola Škamlová nasadená ako sedmička, prebojovala sa do štvrťfinále, v ktorom podľahla jednotke Cindy Burgerovej z Holandska.

18. 01. 2020

Mihalíková s deblovým titulom

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Jodie Anny Burrageovou vyhrali na turnaji ITF World Tennis Tour v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále si poradili s francúzsko-fínskym párom Mallaurie Noellová a Oona Orpanová 6:1, 6:2.

Chudá a Rogulski s medailovou žatvou na ME seniorov

Silvia Chudá a Patricia Rogulski vybojovali spolu šesť medailí na zimných Majstrovstvách Európy seniorov v rakúskom Innsbrucku, ktoré spadajú pod hlavičku ITF Seniors. Silvia Chudá získala striebro vo dvojhre vo vekovej kategórii 35+, striebro v zmiešanej štvorhre vo vekovej kategórii 35+ (s Australčanom Tobym Mitchellom) a zlato vo štvorhre vo vekovej kategórii 35+ spolu s Patríciou Rogulski. Tá získala zároveň zlato v zmiešanej štvorhre vo vekovej kategórii 45+ (s Čechom Petrom Kovačkom) a bronz vo dvojhre vo vekovej kategórii 45+.