Morvayová bez titulu

Viktória Morvayová prehrala vo svojom prvom profesionálnom singlovom finále v kariére. Na turnaji ITF World Tennis Tour v mexickom Cancúne (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) podľahla Kanaďanke Raphaelle Lacasseovej 4:6, 5:7. V prvom sete prehrávala hráčka NTC už 2:5, dokázala znížiť na 4:5, avšak zaváhala pri svojom podaní a set prehrala. V druhej sade na podaní Bratislavčanka vyhrávala 5:4, no nedokázala set ukončiť a súperka tromi gemami v rade otočila vývoj vo svoj prospech.

18. 11. 2019

Dievčatá ZsTZ opäť úspešnejšie

Aj v tomto roku sa konalo stretnutie výberov Západoslovenského a Juhomoravského tenisového zväzu v kategórii mladšieho žiactva. Ide o tradičnú akciu pre najmladších tenistov, ktorá pre mnohých hráčov znamená prvú medzinárodnú skúsenosť. V Západoslovenskom regióne sa teší záujmu mladých tenistov aj ich rodičov.

17. 11. 2019

Morvayová o prvý titul

Viktória Morvayová postúpila do finále turnaja ITF World Tennis Tour v mexickom Cancúne (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). V semifinále si poradila s nasadenou štvorkou Američankou Sofiou Sewingovou 6:3, 6:3. Pre hráčku NTC je to vôbec prvé finále na seniorskom okruhu WTA. O titul zabojuje proti lepšej z dvojice Vanessa Ongová z USA - Raphaella Lacasseová z Kanady.

Palovič s titulom z Káhiry

Lukáš Palovič získal titul na turnaji ITF J4 v egyptskej Káhire. Najvyššie nasadený hráč si vo finále poradil s dvanástym nasadeným domácim reprezentantom Karimom Ibahimom 6:2, 6:3.

Žuffová finalistkou na Cypre

Yvonna Žuffová (na fotografii vľavo) postúpila do finále turnaja ITF J3 v cyperskej Nikózii. V súboji o titul však nestačila na piatu nasadenú Grékyňu Michaelu Lakiovú a podľahla jej tesne 6:2, 3:6, 5:7. Žuffová sa po boku Chorvátky Kláry Vukičevičovej predstavila aj vo štvorhre. V prvom kole však nestačili na tretí nasadený grécko-britský pár Lakiová, Shawová a podľahli mu 4:6, 1:6.

Molčanov koniec v Helsinkách

Alex Molčan prehral vo štvrťfinále challengeru 80 vo fínskych Helsinkách (46 600 EUR + H, tvrdý povrch v hale). Nad jeho sily bol desiaty nasadený domáci hráč Emil Ruusuvuori, ktorému podľahol 3:6, 5:7 za 70 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona v NTC si do rebríčka pripíše 15 bodov, vďaka čomu sa v pondelkom vydaní posunie o 28 priečok nahor na 291. miesto.