Gombos do finále kvalifikácie

Norbert Gombos vyhral v prvom kole dvojkolovej kvalifikácie turnaja ATP 250 v belgických Antverpách (711 275 USD, tvrdý povrch v hale). S najvyššie nasadeným Britom Kylom Edmundom, ktorý štartoval na voľnú kartu, si poradil 6:4, 6:7(6), 6:3 za 130 minút. V tajbrejku druhého setu nevyužil za stavu 6:5 mečbal a o víťazovi rozhodol až tretí set. O účasť v hlavnej súťaži hráč NTC zabojuje s Nemcom Yannickom Madenom.

13. 10. 2019

Katarína Kužmová vo finále prehrala

Katarína Kužmová po boku Anastasie Poplavskej prehrala vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v egyptskom Šarm aš-Šajch (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). Nad sily tretieho nasadeného slovensko-ukrajinského páru boli dvojky turnaja Daša Ivanovová, Justina Mikulskyteová, ktorým podľahli 7:5, 4:6, 8-10.

12. 10. 2019

Horanský a Čepelová ďalej

Filip Horanský a Jana Čepelová zvíťazili v úvodnom kole kvalifikácie turnaja v Moskve. Ôsmy nasadený Horanský porazil držiteľa voľnej karty Jevgenija Karlovského 4:6, 6:3, 6:0 za 85 minút. O postup do hlavnej súťaže bude vo finále kvalifikácie bojovať s ďalším domácim hráčom Artemom Dubrivným. V prvom kole trojkolovej kvalifikácie žien zvíťazila Jana Čepelová, ktorá si poradila so siedmou nasadenou Rumunkou Anou Bogdanovou 1:6, 6:4, 6:3. Jej ďalšou súperkou bude Ruska Anastasia Zacharovová.

Zelenay si o titul nezahrá

Igor Zelenay s Čechom Romanom Jebavým prehrali v semifinále challengeru 100 vo francúzskom meste Mouilleron-le-Captif (92 040 EUR + H, tvrdý povrch v hale). Nad ich sily bola štvrtá nasadená britská dvojica Jonny O´Mara, Ken Skupski, ktorej podľahli 3:6, 3:6 za rovnú hodinu.

Kužmová v Linzi skončila

Viktória Kužmová prehrala vo štvrťfinále turnaja WTA International v rakúskom Linzi (250 000 USD, tvrdý povrch v hale). Nad jej sily bola Nemka Andrea Petkovicová, ktorej podľahla 4:6, 1:6. Za štvrťfinálovú účasť si do rebríčka WTA pripíše 60 bodov. Hráčka NTC vypadla aj vo štvorhre. Po boku Rusky Jany Sizikovovej prehrala v semifinále s najvyššie nasadeným českým párom Krejčíková, Siniaková 2:6, 4:6.

11. 10. 2019

Polášek skončil vo štvrťfinále

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom nestačili vo štvrťfinále turnaja ATP Masters 1000 v čínskom Šanghaji (8 322 885 USD, tvrdý povrch vonku) na druhý nasadený poľsko-brazílsky pár Lukasz Kubot, Marcelo Melo a podľahli mu 4:6, 6:7(2) za 99 minút. V prvom sete rozhodlo jediné stratené podanie v siedmej hre. V druhom ani jeden pár o servis neprišiel a rozhodovalo sa až v tajbrejku, kde od stavu 2:2 už bodovali iba Kubot s Melom a oplatili tak "Poláškovcom" prehru z minulotýždňového finále v Pekingu.