Zelenay do štvrťfinále

Igor Zelenay po boku Čecha Romana Jebavého postúpil do štvrťfinále challengeru 100 vo francúzskom meste Mouilleron-le-Captif (92 040 EUR + H, tvrdý povrch v hale). V prvom kole zvíťazili nad druhým nasadeným britsko-japonským párom Luke Bambridge, Ben McLachlan 6:3, 3:6, 10-3.

09. 10. 2019

Kužmová v Linzi ďalej

Viktória Kužmová zvíťazila v 1. kole turnaja WTA International v rakúskom Linzi (250 000 USD, tvrdý povrch v hale) nad domácou držiteľkou voľnej karty Juliou Grabherovou 6:4, 6:2 za 73 minút. V osemfinále sa stretne s lepšou z dvojice Anastasia Pavľučenkovová - Barbara Haasová.

07. 10. 2019

Naď vyhral TE Masters juniorov!

Peter Naď (na snímke v strede) vyhral turnaj Tennis Europe Junior Masters, vrcholné podujatie juniorskej sezóny, ktoré spája najlepších osem chlapcov a dievčat vo vekových kategóriách do 14 a 16 rokov. Šampionátom do 16 rokov prešiel bez straty jediného setu a finálovým víťazstvom nad štvrtým nasadeným Chorvátom Alenom Billom a ziskom zlatej medaily zaknihoval doposiaľ svoj najväčší úspech. V sezóne 2019 sa štyrikrát prebojoval do finále na okruhu TE Tour, no zo všetkých odchádzal ako porazený. Teraz prišlo veľké zadosťučinenie za tvrdú prácu počas celej sezóny.

Kovalík vo finále prehral

Jozef Kovalík zostal na challengeri 80 v španielskej Barcelone (46 600 EUR +H, antuka vonku) bez titulu. Vo finále bol nad jeho sily štvrtý nasadený Talian Salvatore Caruso, ktorému podľahol 4:6, 2:6 za 79 minút. Aj napriek tejto prehre sa vďaka zisku 48 bodov posunul v rebríčku ATP o 33 miest nahor, v novom vydaní renkingu figuruje na 175. mieste. Hráč NTC získal v kariére doposiaľ štyri challengerové tituly, v tomto roku sa tešil z víťazstva v poľskom Štetíne. Na rovnakom podujatí sa predstavil aj Filip Horanský, ktorý skončil v osemfinále na rakete šrnásteho nasadeného Taliana Alessandra Giannessiho.

06. 10. 2019

Polášek s ďalším titulom!

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom triumfovali na turnaji ATP 500 v čínskom Pekingu (3 666 275 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále zvíťazili nad druhou nasadenou poľsko-brazílskou dvojicou Lukasz Kubot, Marcelo Melo 6:3, 7:6(4) za 91 minút. Kým v prvom sete rozhodol jediný brejk zo šiestej hry, druhý bol plný zvratov. Poláškovci išli do vedenia 2:0, no potom prehrali päť gemov za sebou. Opäť však dokázali zmobilizovať sily, za stavu 4:5 odvrátili setbal súperov a vyrovnali na 5:5. Set napokon dospel do tajbrejku, v ktorom využili hneď prvý mečbal.