Horanský ďalej, Molčan skončil

Filip Horanský (na snímke) postúpil do druhého kola challengeru 80 vo Florencii (46 600 EUR + H, antuka vonku). S domácim tenistom Andreom Arnaboldim viedol 6:1, 2:0, za tohto stavu mu súper zápas skrečoval. Jeho nasledujúcim súperom bude Talian Filippo Baldi. Alex Molčan skončil hneď v úvodnom kole na rakete ďalšieho talianskeho hráča Raula Brancaccia, ktorému podľahol 6:7(7), 6:2, 2:6 za 112 minút.

24. 09. 2019

Detský Davis Cup a Fed Cup s Nadáciou SPP pre deti do 8 rokov

Na štyroch miestach - v Stupave, Topoľčanoch, Prievidzi a Humennom - sa cez víkend uskutočnili regionálne kolá Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP pre deti do 8 rokov. Prinášame fotografie z dejísk, ktoré nám poslali organizátori.

23. 09. 2019

Kužmová postupuje v Taškente

Viktória Kužmová zvíťazila v 1. kole na turnaji WTA International v Taškente (250 000 USD, tvrdý povrch vonku) nad Američankou Francescou di Lorenzovou 7:6(3), 6:3 za rovných 100 minút. Prvá nasadená sa v ďalšom kole stretne s Belgičankou Greet Minnenovou. Hráčka NTC je najvyššie nasadená aj vo štvorhre - po boku Anny Kalinskej zvíťazili v úvodnom kole nad rusko-ukrajinskou dvojicou Ľudmila Samsonovová, Katarina Zavacká 7:5, 6:4.

Na M SR družstiev 45+ zvíťazil TK Slávia STU Bratislava

Tím TK Slávia STU Bratislava sa stal víťazom majstrovstiev Slovenska družstiev vekovej kategórie 45+. Na fotografii zľava: Igor Braniša, kapitán František Horváth, Marián Hatiar, Peter Komlóssy, Róbert Beláň, dole Vladimír Jaškovič. V kategórii nad 65 rokov sa z titulu tešilo družstvo TC Slávia UPJŠ Košice v zložení Karol Hingis a Milan Matejovský.

Martin novou jednotkou

Andrej Martin sa stal novou slovenskou mužskou jednotkou. K 23. septembru sa v rebríčku ATP posunul na 114. priečku. Doterajší líder Martin Kližan vypadol z prvej svetovej stovky a medzi Slovákmi mu patrí až tretia pozícia. Vo štvorhre je naďalej slovenskou jednotkou Filip Polášek na 33. priečke. Posun o sedem pozícií nahor na akutálne 60. miesto zaznamenal po triumfe na ATP 250 v Petrohrade Igor Zelenay. Zo žien je na tom v singli aj v debli najlepšie Viktória Kužmová na 56., resp. 30. priečke rebríčka WTA.