Molčan v Janove ďalej

Alex Molčan vyhral v 1. kole challengeru 125 v talianskom Janove (137 560 EUR +H, antuka vonku) nad Brazílčanom Thomazom Belluccim 6:4, 7:5 za 110 minút. V ďalšom kole sa dvadsaťjedenročný kvalifikant stretne s nasadenou trinástkou Attilom Balazsom z Maďarska.

03. 09. 2019

DC: Hrbatý nominoval

Na utorkovej tlačovej konferencii oznámil Dominik Hrbatý nomináciu na daviscupové stretnutie I. skupiny euro-africkej zóny proti Švajčiarsku. Vo výbere je Martin Kližan, Andrej Martin, Norbert Gombos, Filip Polášek a Igor Zelenay. Duel sa uskutoční 13.-14. septembra na antuke pod otvorenou strechou AXA arény bratislavského NTC. Víťaz postúpi do marcovej kvalifikácie o účasť na budúcoročnom finálovom turnaji v Madride.

Čisovská predsa v hlavnej

Romana Čisovská sa ako lucky loser dostala do hlavnej súťaže juniorky na US Open. V prvom kole však nestačila na pätnástu nasadenú Rusku Polinu Kudermetovovú a podľahla jej v tesnom zápase 6:4, 3:6, 3:6. Zápas Michaely Kadlečkovej bol pre dážď odložený na utorok.

Molčan v hlavnej, Horanský von

Alex Molčan vyhral v kvalifikačnom zápase na challengeri 125 v talianskom Janove (137 560 EUR +H, antuka vonku) nad domácim hráčom Julianom Ocleppom 6:4, 7:6(6) a postúpil do hlavnej súťaže. V úvodnom kole sa stretne s Brazílčanom Thomazom Belluccim. V prvom kole hlavného pavúka nestačil na svojho súpera Filip Horanský. Domácemu držiteľovi voľnej karty Lorenzovi Musettimu podľahol 3:6, 4:6.

02. 09. 2019

Kužmová do štvrťfinále!

Viktória Kužmová s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou sa prebojovali už do štvrťfinále štvorhry na grandslamovom turnaji US Open. V osemfinále vyradili americko-austrálsku dvojicu Danielle Collinsová, Ellen Perezová po trojsetovej bitke 7:6 (4), 5:7, 7:5.

Novanský s Michalikom úspešní v Slovinsku

Radovan Michalik a Michal Novanský vyhrali štvorhru na turnaji ITF J4 Slovenian Junior Open 2019 v Domžale. Vo finále zdolali druhý nasadený chorvátsky pár Devald, Poljičak 7:6(4), 7:6(4). Novanský zároveň potvrdil dobrú formu z augusta aj vo dvojhre, v ktorej dosiahol šnúru 14 víťazných zápasov v rade na turnajoch ITF. Po víťazstvách v Žiline a Slovenskej Ľupči prehral v Domžale až v semifinále s Mili Poljičakom v trojhodinovom zápase tesne 6:3, 4:6, 6:7(3). Výsledky, pavúky