US Open: Čepelová v hlavnej!

Jana Čepelová postúpila do hlavnej súťaže US Open 2019. Vo finále kvalifikácie zdolala Austrálčanku Jaimee Fourlisovú 6:4, 6:2 za 75 minút. Hráčka NTC si zahrá v hlavnej súťaži grandslamového turnaja prvý raz v tomto roku, naposledy sa predstavila na Australian Open 2018. V uplynulom období ju trápili zranenia a vypadla aj z prvej svetovej stovky rebríčka WTA. Súperkou 26-ročnej Košičanky bude hneď v úvodný hrací deň 29. nasadená Taiwančanka Hsieh Su-Wei. Pred bránami hlavnej súťaže zostala Kristína Kučová, ktorá podľahla dvadsiatejsiedmej nasadenej Češke Tereze Martincovej 6:4, 2:6, 2:6. Posledný zástupca mužskej kvalifikácie Lukáš Lacko prehral s Tobiasom Kamkem z Nemecka 5:7, 3:6.

23. 08. 2019

US Open: Kližan proti Čiličovi

Štvrtkový žreb vo Flushing Meadows rozhodol o tom, že Martin Kližan sa v úvodnom kole US Open 2019 stretne s 22. nasadeným Marinom Čiličom z Chorvátska. Priaznivejší žreb mal zo slovenských hráčov Jozef Kovalík, ktorý si skríži rakety s Aljažom Bedenem zo Slovinska. Medzi mužmi ešte v kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže bojuje Lukáš Lacko. Viktória Kužmová, ktorá je zatiaľ jedinou slovenskou zástupkyňou v hlavnej časti dvojhry, nastúpi proti Belgičanke Alison Van Uytvanckovej. Šancu dostať sa do hlavného pavúka ešte majú Jana Čepelová s Kristínou Kučovou, ktoré sa v New Yorku prebojovali do piatkového finále kvalifikácie.

22. 08. 2019

US Open: Gombos skončil

Trinásty nasadený Norbert Gombos prehral v 2. kole kvalifikácie US Open s Brazílčanom Joaom Menezesom 6:1, 2:6, 6:7(1) za 122 minút. Posledným zástupcom v mužskej kvalifikácii zostal zo slovenských tenistov Lukáš Lacko, ktorého v piatok čaká finále kvalifikácie proti Tobiasovi Kamkemu z Nemecka.

Martin vo štvrťfinále

Andrej Martin zvíťazil v osemfinále challengeru 80 v talianskej L’Aquile (46 600 EUR +H, antuka vonku) nad Nemcom Petrom Torebkom 6:2, 6:4 za 84 minút. Medzi osmičkou najlepších sa prvý nasadený stretne s Brazílčanom Guilhermom Clezarom.

Čepelová, Kučová a Lacko ďalej

Jana Čepelová, Kristína Kučová a Lukáš Lacko sú už iba krok od postupu do hlavnej súťaže US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). V druhom kole kvalifikácie zvíťazila hráčka NTC nad treťou nasadenou Irinou-Cameliou Beguovou z Rumunska 6:3, 6:2. Kristína Kučová zdolala Bibiane Schoofsovú z Holandska 6:7(1), 6:2, 6:3 a Lukáš Lacko si poradil so Španielom Nicolom Kuhnom 6:4, 7:6(0). Prejsť cez druhé kolo sa nepodarilo Rebecce Šramkovej, ktorá vo vyrovnanom zápase podľahla Magdalene Frechovej z Poľska 2:6, 7:5, 4:6.

21. 08. 2019

Martin v osemfinále

Andrej Martin zvíťazil v 2. kole na challengeri 80 v talianskej L’Aquile (46 600 EUR +H, antuka vonku) nad domácim Gianluigim Quinzim 6:3, 6:2. V osemfinále sa prvý nasadený stretne s Nemcom Petrom Torebkom.

US Open: Z tria iba Gombos

V utorok zasiahla do kvalifikačných bojov na US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) trojica slovenských reprezentantov - Norbert Gombos, Filip Horanský a Magdaléna Rybáriková. Úspešný bol iba prvý menovaný Gombos. Hráč NTC zvíťazil nad Francúzom Janvierom Maximom 6:3, 6:2. Nasadená trinástka kvalifikácie sa v 2. kole stretne s Joaom Menezesom z Brazílie, ktorý v úvodnom kole zdolal Filipa Horanského 4:6, 6:1, 6:2. Medzi ženami sa predstavila Magdaléna Rybáriková, ktorá nestačila na Kórejčanku Han Na-lae a podľahla jej 6:4, 3:6, 3:6.