ME 18: Chlapci skončili štvrtí

Slovenskí tenisti do 18 rokov na bronzové medaily na majstrovstvách Európy napokon nedosiahli. V stretnutí o tretie miesto prehrali s tretím nasadeným Českom 0:3. Na úvodný zápas nominoval kapitán František Horváth Krištofa Minárika, ktorý prehral s Jiřím Barnátom 2:6, 3:6. V súboji jednotiek podľahol potom János Fekete Daliborovi Svrčinovi 5:7, 1:6. Na záverečnú švorhru nastúpili Krištof Minárik s Lukášom Pokorným, českému páru podľahli 2:6, 3:6.

07. 08. 2019

Polášek vypadol v Montreale

Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom neuspeli v prvom kole na turnaji ATP Masters 1000 v kanadskom Montreale (6 338 885 USD, tvrdý povrch vonku). Vo vyrovnanom zápase prehrali so španielsko-argentínskym párom Marcel Granollers, Horacio Zeballos 6:3, 6:7(5), 3:10. V prvom sete boli Polášek s Dodigom lepším párom. V druhom za stavu 5:4 nevyužili mečbal, set napokon tesne prehrali v tajbrejku, v ktorom viedli 3:0. V supertajbrejku potom hru ovládli súperi.

ME 18: Chlapci zabojujú o bronz

Slovenskí tenisti podľahli v semifinále ME 18 družstiev druhému nasadenému Taliansku 0:3. Lukáš Pokorný aj János Fekete hladko prehrali svoje zápasy vo dvojhre a vo štvorhre následne Pokorný s Krištofom Minárikom tiež ťahali za kratší koniec. V stredu Slováci zabojujú o bronzové medaily s treťou nasadenou reprezentáciou Česka.

06. 08. 2019

Molčan v Augsburgu ďalej

Alex Molčan vyhral v prvom kole na challengeri 80 v nemeckom Augsburgu (46 600 EUR +H, antuka vonku) nad Rumunom Dragošom Dimom 6:2, 6:7(4), 6:4 za 134 minút. V druhom kole sa stretne s domácim hráčom, pätnástym nasadeným Yannickom Hanfmannom.

ME 18: Slovenky vo finále!

Slovenské dievčatá postúpili do finále ME 18 vo francúzskom Granville. V semifinále zvíťazili nad reprezentáciou Veľkej Británie 2:1. Prvý bod získala Viktória Morvayová, druhý - rozhodujúci - pridala v zápase tímových jednotiek Romana Čisovská. Obe dievčatá zvíťazili bez straty setu. Na záverečnú štvorhru nastúpili Čisovská s Kadlečkovou, vo vyrovnanom zápase síce prehrali, to však už nič nezmenilo na tom, že Slovenky v stredu zabojujú o zlaté medaily.

V ére samostatnosti je Slovensko v kategórii dievčat do 18 rokov dovedna šiesty raz vo finále. Naposledy sa tam prebojovalo v roku 2012, keď v zložení Karolína Schmiedlová, Petra Uberalová a Natália Vajdová získali zlato. Z celkového triumfu sa Slovenky tešili aj v roku 1996.