Triumf Poláška s Oswaldom

Filip Polášek po boku Rakúšana Philippa Oswalda zvíťazil vo finále štvorhry na turnaji ATP 250 v rakúskom Kitzbüheli nad belgickým párom Sander Gille, Joran Vliegen 6:4, 6:4. Polášek s Oswaldom ako druhý nasadený pár oplatili Belgičanom prehru z minulotýždňového turnaja v Gstaade. Polášek získal dvanásty deblový titul na okruhu ATP, prvý od apríla 2013, keď triumfoval v marockej Casablance.

03. 08. 2019

Gombos nestačil na Kyrgiosa

Norbert Gombos neuspel vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP vo Washingtone. Ako lucky loser podľahol Austrálčanovi Nickovi Kyrgiosovi za 58 minút 3:6, 3:6. Navlas rovnaký výsledok sa zrodil aj v ich prvom vzájomnom dueli v roku 2017 v rovnakej fáze podujatia v Marseille.

Osemnástky na ME, chlapci prví

Slovenské družstvá chlapcov aj dievčat sa prebojovali z kvalifikácie na finálový turnaj ME do 18 rokov. Výborný výsledok dosiahli chlapci v zložení János Fekete, Krištof Minárik a Lukáš Pokorný, ktorí vyhrali kvalifikačnú skupinu v Piešťanoch. Vo štvrťfinálovom kole mali voľný žreb, v semifinále zdolali Švédsko 2:1 a vo finále kvalifikácie si poradili s Ruskom rovnako 2:1. Finálová skupina ME sa bude hrať od 5. - 7. augusta 2019 vo francúzskom La Rochelle. Do finálovej skupiny sa chlapci SR do 18 rokov prebojovali naposledy pred štyrmi. Trojica Alex Molčan, Lukáš Klein, Patrik Néma vtedy Galea Cup 2015 vyhrala.

02. 08. 2019

Horanského ďalšia rýchlovka

Filip Horanský je na challengeri 100 v poľskom Sopote v dobrej hernej pohode. Desiaty nasadený hráč zmietol vo štvrťfinále z kurtu svojho súpera Jana Choinského z Veľkej Británie za 53 minút 6:1, 6:0 a postúpil do semifinále. Pre Horanského je to už tretí zápas v Sopote, ktorý netrval ani hodinu.

Dievčatá SR 18 v kvalifikácii ME druhé

Slovenské reprezentantky skončili v kvalifikačnej skupine ME družstiev do 18 rokov na druhej priečke. Vo finále kvalifikácie nestačili na tenistky Francúzska, ktorým podľahli 0:2. Vo dvojhre prehrali Viktória Morvayová aj Romana Čisovská, záverečná štvorhra sa nehrala. Účasť na finálovom turnaji ME, ktorý sa uskutoční 5. - 7. augusta vo francúzskom Granville, mali istú už pred týmto zápasom.